Öyle bir yenir ki!

2534 views Yorum yap

 
  1. Steak Sandviç: İtalyan Ciabatta ekmeği olması şart değil. Sandviç ekmeğini ortadan ikiye kes. İçine az miktarda mayonez sür. Marulları ve domatesleri koy. Parmesan peynirini ekle. Sonra da ayçiçeği yağında kızarttığın bifteklerle sandviçini tamamla!
  2. Tuna Sandviç: Bir kutu tonbalığı ile bir miktar mayonezi bir kapta karıştır. Ekmeğin altına ayrıca azıcık mayonez sür. Marul ve domatesleri ekle. Tonbalığını da içine koy.
  3. Club Sandviç: Club Sandviç için 3 sandviç ekmeğine ihtiyacın var çünkü sandviçin iki katlı olacak. İlk iki kata mayonez sür. Yine katlar arasına marul, domates, salatalık koy. Daha önce ayçiçeği yağında kızarttığın tavukgöğüslerini ve pişirdiğin yumurtaları aralara eşit olarak dağıt. Son ekmeği de ikinci katın üzerine kapat!    
  4. Sebzeli Sandviç: Sandviç ekmeğinin içine mayonez sür. Daha önce közlenmiş kırmızı biber ile ayçiçeği yağında kızartılmış kabakları ekle. Beyaz peyniri koy. Tercihine göre içine zeytin ezmesi de sürebilirsin.
  5. Şimdi hazırladığın sandviçleri, istediğin şekillerde küçük dilimlere ayırabilirsin. Sonra da üzerlerine kürdan koyarak ikrama hazır bir hale getirebilirsin.
  6. Patates kızartması, yeşillikler veya minik çeri domateslerle sandviç tabağını daha da renklendirebilirsin.
  7. Afiyet olsun. Birbirinden lezzetli 4 sandviçin hazır! 
 

 

Sayfalar: 1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir