En lezzetli kahveyi sen pişir!

6728 views Yorum yap

Lezzetli bir Türk kahvesi yapmann inceliklerinden kahvenin çeşitlerine kadar her şeyi öğrenmek istemez misiniz? O halde siz okumaya koyulun, ben de kahvenizi yapmaya başlayayım!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yıldızların keyifli kahve molasına tanıklık et!

Britney Starbucks’ta!

Kabul, Brezilya kahve çekirdekleriyle ünlü. Fransız kafelerinde bir fincan kahve içmenin tadı elbette bir başka. Amerika yine yapacağını yaptı ve pratik kahveleri hayatımıza sokmayı başardı. Her şeye rağmen Türkiye’nin de bu konuda onlardan aşağı kalır tarafı yok. Allahın emri peygamberin kavriyle istenmeye gidilen genç kız, önce kahveyle tatlıya bağlamaz mı misafirlerinin dilini? ‘‘Neyse halim çıksın falim’’ diye kapatmaz mıyız fincanımızı? Söyleyin bakalım, bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı yok mudur sizce de? Hoş muhabbetler orta şekerli bir kahveyle sürmez mi sizin evinizde de?.. Anlayacağınız Türkiye’de kahve, apayrı bir kültür. Hayatımıza 12. yüzyılda giren kahve, bugüne kadar icat edilmiş en popüler içecek olarak gösteriliyor. Ortaya çıkışına dair bir sürü rivayet var. Sonuçta hepsinde de, ağaç dallarındaki kahve kaynatılmış ve içildikten sonra uyanık tutuşu ve vücudu canlandırıcı etkisiyle dikkat çekmiş. O yüzyıldan bu yüzyıla kadar ise tüm ülkelere farklı tatlarda yayılmayı başarmış.
Ha, bu arada unutmadan… Bizim kahvemiz lütfen orta şekerli olsun!

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşet Ünlüler

Kaybeden Timmy

Timothée Chalamet günümüzün en başarılı genç yeteneklerinden olsa da, buralara gelmesi kolay olmadı. Oyuncunun geri çevrildiği roller seni şaşkına uğratacak. Spider Man Tom Holland’ın, Spider Man olarak mükemmel bir iş çıkardığını hepimiz biliyoruz. Öyle

Devamı   11786