Mutfak

Burca özel kokteyler

 

alt

YENGEÇ 
Fazla duygusal ve duyarlı davranıp aynı hassasiyeti karşındaki insanlardan da beklediğin için çoğu zaman kendini kırgın ve de kızgın hissediyorsun. Bu da arkadaşlarının seni alıngan bir insan olarak görmelerine neden oluyor. “Duygu biraz duygu bütün isteğim buydu”… ah keşke her şey şarkı söylemek kadar kolay olsa: ) Bazen umursamaz davranmak da iyidir genç bayan, bunu aklından sakın çıkarma. Şimdi en sevdiğin şarkıyı aç, sana özel Şeftali Kokteyli’ni yapmaya başla ve hayatının tadını çıkar. 

DONDURMALI ŞEFTALİ KOKTEYLİ 

Malzeme: 2 adet şeftalinin suyu, 2 top hindistan cevizli dondurma, buz 
Hazırlanışı: Dondurma ve şeftali suyunu shaker’da karıştır. Daha önceden dondurduğun bardağa biraz da buz ekle. Hazırladığın karışımı bardağa doldur. İşte, mis gibi oldu afiyet olsun:)

altBAŞAK 
Detaycı, çalışkan ve mükemmelliyetçi biri olman bazen etrafındaki insanlar tarafından senin sürekli zorluk çıkaran, ukala biri gibi algılanmana neden oluyor. Oysa oldukça çekingen ve sevecensin. Detaylara takılma huyunu biraz törpüleyebilirsen, hoşgörülü ve sevgi dolu kalbini görmelerini sağlayabilirsin. İşte sana bu huyundan vazgeçmen için harika bir fırsat; bakalım ayrıntılara takılmadan tarifini verdiğimiz kokteyli bir çırpıda hazırlayıp ‘aslında içinde şu da olsa daha iyi olurdu’ gibi eleştiriler yapmadan içmeyi başarabilecek misin? 

BALLI ELMA SUYU 

Malzeme: 1 adet limon, 1 adet elma, 2 çorba kaşığı bal 
Hazırlanışı: Limonun suyunu sık ve kabuğunu soyduğun elmayla birlikte blender’da karıştır. Karışıma 1 sıcak su bardağı suyla karıştırılmış balı ekle ve karıştırmaya devam et. Bardağa koyup iyice soğuttan sonra içine ilave buz takviyesi de yapıp içebilirsin.

alt

TERAZİ 
Kararlı bir insan olman grup içinde adını uyumsuz kıza çıkarmış olabilir. “Huyum kurusun ben böyleyim” de diyemiyorsun, çünkü aynı zamanda yalnızlıktan hiç mi hiç hoşlanmıyorsun. E senin de işin zor tabii. Ama unutma ki bazen arkadaşlarının fikirleri de en az seninkiler kadar iyi olabilir. Onları dinlemekle işe başlayabilirsin. Örneğin bu hafta sonu en yakın arkadaşlarını evine davet edip onları dinlemeye ve ev yapımı vişne suyu hazırlayıp ikram etmeye ne dersin? 

EV YAPIMI VİŞNE SUYU 

Malzeme: 1 kg vişne, 2 adet limon, 1 su bardağı toz şeker, 3 adet karanfil, 1 litre su 
Hazırlanışı: Vişnelerin çekirdeklerini ve saplarını ayıkladıktan sonra derin bir kaba al. İçine toz şeker ve limon suyunu da ekleyip iki saat kadar beklet. Karışımı kaynat ve arada karanfilleri ilave ederek kısık ateşte karıştır. Soğuduktan sonra süzüp bol buzla ikram edebilirsin.

 

altAKREP 
Uçlarda yaşamayı seven, tutkulu bir insansın. Olayların üstüne korkusuzca gitmen seni tehlikeli bir insan haline getiriyor, bu yüzden de kimse senin düşmanın olmak istemiyor! Bu gizemli hal seni karizmatik ve ulaşılmaz bir insanmış gibi gösteriyor. Oysa sevdin mi de tam seviyorsun, fedakar ve gerçek bir sır küpüsün. Bu yönünü daha çok insana göstermende fayda var. Hadi senin için özel olarak seçtiğimiz kokteylini içerken biraz düşün bakalım, aslında göründüğün kadar tehlikeli olmadığını nasıl kanıtlayacaksın! 

HİNDİSTANCEVİZİ RÜYASI 

Malzeme: 2 cl hindistancevizi kreması, yarım muz, 6 cl portakal suyu, 6 cl greyfurt suyu, 2 cl şeker şurubu 
Hazırlanışı: Muzu doğradıktan sonra blender’dan geçir. Portakal suyu, greyfurt suyu ve şeker şurubunu ekleyip shakerda karıştır. Soğuttuktan sonra içebilirsin.

 

Yorum Yapın