Mutfak

Burca özel kokteyler

Uğurlu çiçeğimizi, taşımızı ve karakter özelliklerimizi hesaba katarak her burca özel bir alkolsüz meyve kokteyli tarifi hazırladık. Sen de evde tek başına kolayca yapabileceğin bu pratik tarifleri dene!

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İşte burcun ve kokteyli

Tüm tariflerde gerekli

Bir su bardağı suyu, bir su bardağı toz şeker ile kaynat. Kaynama işlemi esnasında karışımın içine 2-3 yemek kaşığı limon suyu ekle. Şekerin tamamen eridiğine emin olana kadar suyu kaynattıktan sonra ılınmasını bekle ve buzdolabında koyarak iyice soğuyana kadar bekle. İşte şurubun hazır!

Not: 1 cl = 1 çorba kaşığı 

 

altASLAN 

Güçlü, enerjik, lider ruhlu ve tam bir aşk insanısın. Gezegenin de sonsuz ışık kaynağımız olan Güneş, tıpkı senin gibi:) Yalnız haberin olsun, kalbini yöneten Güneş, her türlü yağlanmadan çok çabuk etkilenir. Dolayısıyla senin bitkisel çaylarla aranı iyi tutman lazım. Hem böylece lider ruhunun verdiği taşkınlıkla kendini kaybedip başkalarının hayatını da yönetmeye çalıştığın zamanlarda sakinleşip kendine gelmene de yardımcı olur. O yüzden sana yeşil çaylı bir kokteyli uygun gördük. 

YEŞİL ÇAYLI MEYVE KOKTEYLİ 

Malzeme: 3 adet kivi, çeyrek kavun, 150 ml soğuk yeşil çay, taze nane, 5 küp buz 
Hazırlanışı: Meyveleri, çay ve 1 yemek kaşığı kıyılmış taze nane ile birlikte mikserde karıştırarak püre haline getir. Süzgeçten geçirip üzerine tatlandırmak için şeker şurubundan birkaç kaşık ekle ve de buzlu bardağa koyup afiyetle iç.

altKOÇ 
Lider ruhlu ve güçlü karakteristik özellikleri olan birisin, ama ne bu şiddet bu celal! Her konuda aceleci davranıp çabucak sinirlendiğin için sana narsist ve bencil yakıştırmalarını yapıştırmışlar. Oysa yaratıcı ve enerjik ruhunu biraz daha ortaya çıkarsan karşı konulması ne kadar güç ve eğlenceli bir kız olduğun anlaşılacak. Enerjini ortaya çıkarabilmen için sana vitamin deposu bir kokteyl tarifi bulduk. 

MEYVELİ MILK SHAKE 

Malzeme: 3 cl ananas suyu, 3 cl çilek suyu, 1 dilim taze ananas, 5 cl süt, 2’şer adet kivi ve çilek, 5 küp buz 
Hazırlanışı: Ananas suyu, çilek suyu, süt ve meyveleri buzlarla beraber mikserden geçir. Karışımı kokteyl bardağına doldurduktan sonra üstüne krem şanti eklemen şiddetle tavsiye edilir.

altBOĞA 
Sabırlı, düzenli ve güvenilir bir karakterin var. Yalnız biraz fazla mı duygusalsın ne? Bu kadar hassas olman ve ufacık ayrıntıları bile kendine dert etmen seni yıpratıyor. Olayların akışını zamana bırakıp her şeyi kafana takmamayı becerebilirsen, emin ol daha huzurlu günler seni bekliyor. Bu huzurlu günlerinde keyifle içmen için sana önerdiğimiz kokteyl ise, Çilek Dondurmalı Soda… 

ÇİLEK DONDURMALI SODA 

Malzeme: 2 top vanilyalı dondurma, 1 şişe soda, 8 adet çilek, buz 
Hazırlanışı: Çilekleri blender’dan geçirdikten sonra dondurmayı ve sodayı ekleyerek iyice karıştır. Buzunu da ekledin mi tamamdır:)

altİKİZLER 
Çabuk öğrenen, hızlı düşünen ve çabuk hareket eden biri olman, çevrendekilerin seni dengesiz ve değişken olarak nitelendirmelerine neden oluyor. Mantıklı ve mesefeli olman ise seni fazla ciddi bir insanmış gibi gösteriyor. Tek yapman gereken insanlara aslında ne kadar pratik düşünen ve hayatı hızlı yaşamayı seven biri olduğunu göstermek. Seni rahatlatacak ve keyfini yerine getirebilecek kokteyl önerimiz; Tarçınlı Portakal Suyu… 

TARÇINLI PORTAKAL SUYU 

Malzeme: 5 adet portakal, 2 adet greyfurt, 1 adet limon, 1 su bardağı pudra şekeri, 1 adet çubuk tarçın, buz 
Hazırlanışı: Portakal, geyfurt ve limonun kabuklarını soyarak blender’dan geçir, daha sonra pudra şekeri ile karıştır. Bir su bardağı su ile çubuk tarçını kaynat. Soğuduktan sonra hazırladığın meyve püresini ekle ve karıştır. Buzdolabında yarım saat beklettikten sonra bol buzla içebilirsin. 

  

Yorum Yapın