Kampa katıl, hayatın değişsin

1603 views Yorum yap

Spor, sanat, eğlence ve eğitimle dolu bir yaz tatili geçirmek ister misin? Cevabın evetse, birbirinden cazip yaz kampları hakkında bilgi almanın tam zamanı! Biz senin için araştırdık, soruşturduk, yurtiçindeki ve yurtdışındaki kampları öğrendik. Bununla da yetinmedik, daha önce bu kamplara katılan gençlerle konuştuk! 

Geleceğin Yıldızları Kampları

Uludağ Gelişim Kampları
38 farklı ülkenin gençlerini Uludağ’da ağırlayan Geleceğin Yıldızları kampına bu yıl Türkiye’nin dört bir yanından ve dünyanın 16 farklı ülkesinden gençler katılacak. Dilersen, sen de onlarca farklı seçenek arasından ilgi duyduğun branşlarda kendini geliştirip farklı kültürlerle tanışabilirsin.
Tarih: 1–15 Temmuz 2008
Yaş: 7–13
Fiyatı: 2250 YTL+KDV
(Yaz Gelişim Kampı, İngilizce Gelişim Kampı, Basketbol Gelişim Kampı)

Uludağ Gençlik Kampları
Tarih: 17–31 Temmuz 2008
Yaş: 13–16
Fiyatı: 2250 YTL+KDV
(Uluslararası Gençlik Kampı, English In Action, Film Yönetmenliği Kampı, Fiziksel Gelişim Kampı)

 

Deniz Sporları Kampları
Deniz sporlarını seviyorsan, bu kamplardan birisi tam sana göre! Yelken Eğitim Kampı’nda deniz ve yelkenin temel prensiplerini öğrenerek iyi birer denizci olma yolunda ilk adımı atabilir veya dilersen Alaçatı Sörf Kampı’nda Ege’nin rüzgarı ile sörf yapmayı öğrenebilirsin!

Alaçatı Sörf Kampı
Tarih: 24–31 Temmuz, 1–8 Ağustos, 9–16 Ağustos
Yaş: 10–17
Fiyatı: 2250 YTL+KDV

Yelken Eğitim Kampı
Tarih: 9–16 Ağustos 2008
Yaş: 14–17
Fiyatı: 2850 YTL+KDV

Yurtdışı Yaz Kampları

İngiltere Yaz Kampları
İngiltere’nin Ardingly ve Newland Park bölgelerinde dilersen 2, dilersen 4 hafta boyunca İngilizce eğitimi alabilirsin. Bu kamp sayesinde değişik kültürleri tanıma fırsatın da olacak.
Tarih: Haziran–Temmuz 2008
Yaş: 11–17

 

Genç Yıldızlar Programı

Doğu Karadeniz Kâşifleri
Doğu Karadeniz Kaşifleri Programı’na katılarak Doğu Karadeniz’in muhteşem doğasını ve yaşam biçimini tanıma imkanına sahip olabilirsin! Eşsiz güzellikleri, turist gibi yüzeysel değil, yerel halkın misafiri olarak, bizzat yaşayarak öğrenebilirsin.
Tarih: 2–16 Ağustos 2008
Yaş: 16–18
Fiyatı: 2600 YTL+KDV
İndirimler veya daha fazla bilgi almak için 0 216 345 81 00 no’lu telefonu arayabilir veya www.geleceginyildizlari.com adresini tıklayabilirsin.

Doğada bir yaz 
Tatil döneminde eğlenceli ve eğitici bir yaz programı hazırlayan Parkorman Kids, yaz okulunda İngilizceyi geliştirme amacıyla yabancı uyruklu ve Türk öğretmenler ile çalışıyor. 4-15 yaş arası çocuklar ve gençlerin yaş grubuna göre ayrıldığı ve üç ayrı dönemden oluşan Doğada Bir Yaz programında, sportif ve sanatsal etkinlikler, yüzme, basketbol, plaj voleybolu, futbol, doğa sporları, bahçe satrancı, tırmanma, doğada İngilizce, yarışmalar, drama, şarkı söyleme, kısa hikayeler ve İngilizce oyunlar yer alıyor. Daha fazla bilgi almak için 0 212 328 20 00 numaralı telefonu arayabilir veyawww.parkorman.com.tr’yi tıklayabilirsin.

Yaz kampı sana ne katar

Yaz kamplarının sana çok şey öğretecek! İşte, en önemlileri…

* Sorumluluk duygusu kazandırır 
Yanında ailen olmadan keyifli bir şeyler yaparken, hayatı daha yakından tanıyabilirsin. Nasıl mı? Gözlemleyerek, deneyerek ve sadece kendi becerilerini kullanarak…

* Not baskısı olmadan öğretir
Bir şeyi öğrenirken sonucunda sınava katılarak değerlendirileceğini bilmek ne kadar da sinir bozucu bir duygu, değil mi? Okulda aldığın dersleri ne kadar öğrendiğini sınamak için sınavlara katılmak zorundasın, ama yaz kamplarında böyle bir baskı yaşamazsın. Böylece, bir şeyi öğrenirken daha özgür ve kararlı olursun.

* Başarını arttırır 
Kamplarda 4-5 kişilik yapılan çalışmalarda, grup çalışması ne demek yaşayarak öğrenirsin. Böylece kalabalık ortamlarda yeni tanıştığın ve seninle aynı görüşleri taşımayan insanlarla bile nasıl uyum sağlayabileceğini öğrenmiş olursun.

* İlişkilerini geliştirmeni sağlar 
Katıldığın kampta birçok yeni arkadaş edinebilir ve farklı kişilikleri yakından tanıyabilirsin. Normalde bir arkadaşlık ilişkisi kurmanın hiç de kolay olmadığını düşünürsen, çok faydalı olacağını bilmende fayda var!

* Özgüvenini geliştirmene yardım eder
Kampta ailen olmadan, kendi ayaklarının üzerinde durmayı öğrenebilirsin. Arkandan yatağını toplayan anneciğinin yanında olmaması senin için pek de hoş olmasa gerek, ancak sen kamptan dönünce annenin kazandığın sorumluluk ve özgüvenine bayılacağı kesin!

 

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zoom

Aşkın 7 evresi

Aşk bu, her zaman neşeye boğmaz insanı. İniş-çıkışları, mutluluk-mutsuzlukları vardır. Bir de aşamaları… Bakalım, her aşamada neler yaşarız, bir sonrakine nasıl adım atmalıyız!

Devamı   4944