Egzersiz

Burcuna göre spor yap

Burcunun özelliklerine en uygun spor hangisi biliyor musun? Aslan kızıysan gösterişli, Başak’san disiplinli, Boğa’ysan eğlenceli sporları tercih etmelisin! Haydi, hemen burcuna bak ve sana en uygun sporu keşfet!

Yazı: İpek Koşan

Koç
Oldukça hırslısın ve her zaman herkesten üstün olmayı seviyorsun. Aynı zamanda çok hareketlisin. Durduğun yerde duramıyorsun. Karate, daha iyi konsantre olmanı ve bitmek tükenmek bilmeyen enerjini eşit şekilde kullanmanı sağlayabilir. Bir de yanına arkadaşlarını çağırdın mı, işte sana sporun en eğlenceli hali!

Boğa
Sana eğlenceli ve durağan olmayan bir spor gerek. Pedal çevirmeye ne dersin? Emin ol, hızını kendin ayarlayabileceğin bir spor aletiyle çalışmak çok hoşuna gidecek! Bu yüzden kendine bir an önce bisiklet al.

İkizler
Eskrim yapmayı denedin mi hiç? Kılıç kullanarak kilo verdiğini ve harika ayak hareketlerine sahip olduğunu bir düşünsene! Diğer yandan kendini korumayı öğrenmen de cabası! Ayrıca bu çok havalı bir spor ve sana arkadaşlarına anlatabileceğin bir sürü tecrübe kazandıracak!

Yengeç
Senin gibi bir Su kızına elbette ki yüzme gibi bir su sporu yakışır. Hem çok çaba sarf etmene gerek kalmaz hem de vücudunu sıkılaştırmış olursun. Tek yapman gereken seçtiğin bir havuza üye olmak!

Aslan
Hiç kimse sahneleri senin kadar sevemez! O zaman neden dans ederek Shakira’ya rakip olmuyorsun? Son zamanlarda göbek ve kalçadan kurtulmanın en iyi yollarından biri oryantal yapmak, unutma.

Başak
Senin gibi zeki biri, vücudunu çalıştıracağı kadar zihnini de açacak bir sporla uğraşmalı. O zaman hemen kendine bir raket edin ve tenis kortlarında boy göstermeye başla. Bu sayede sadece kaslarını çalıştırmakla kalmayacak, bütün sıkıntılarını da topla beraber boşluğa yollayacaksın.

Yorum Yapın