Erkekler

Unutma beni!

Güzel bir ilişkiyi yakalamak zor. Ama asıl zor olan, ayrıldıktan sonra hatırlanmak. Aşık olduğun yakışıklının aklında kalmaya devam etmek için bu yazıya göz at!

Yazı Elif Mandan

Ah biz kızlar yok muyuz! 7/24 sevgilimizin aklında olmak için çabalar dururuz. Aklımızda hep “Acaba beni düşünüyor mu?” sorusu döner durur; hatta ondan ayrılsak bile! Herkesin düşünce yapısı bambaşka. Bu yüzden erkeklerin hepsinin birbirinden farklı olduğunu bilmen gerek. O halde onu gerçekten tanıman şart. Onun özelliklerini bilirsen, izlemen gereken yolu da çok daha net görebilirsin. Merak etme, dikkat etmen gereken her şey yazıda mevcut…

Çapkın
Belki de en zor erkek tipidir. Çapkın erkeğin en büyük özelliği dış görünüşe aldanmasıdır. Eğer çapkın bir erkeğin seni unutmasını istemiyorsan onun aklında her zaman güzel bir kız olarak kalmalısın. Ve tabii ki farklı olarak da! Çünkü seni farklı olarak hatırlamazsa diğer kızlar gibi unutulabilirsin. Bakımlı ol ve ona güçlü olduğunu hissettir. Onsuz da mutlu bir hayat yaşayabileceğini ama onunla çok daha mutlu olacağını bilmeli. Ve tabii ki onu sıkmaktan kaçın. Eğer sıkıcı soruların ile uğraşmazsa diğer kızlar onu sıktığında seni özleyecektir. Onunla vakit geçir ve yanında olmaya çalış. Mesela dışarı çıktığında sen de yanında olursan başka bir kızla ilgilenme ihtimali azalır. Tüm bunlar siz ayrıldıktan sonra seni özlemesine ve unutamamasına sebep olacak göreceksin!

Entelektüel
Çapkın erkeklerden farklıdırlar, çünkü onlar dış görünüşe pek aldırış etmezler. Önemli olan fikirlerin ve onunla birlikte aynı şeyleri paylaşabiliyor olman. Eğer onunla gerçekten güzel vakit geçirebilirsen seni unutamaz. O yüzden bol bol kitap okumalı, hakkında konuşabileceğiniz filmleri izlemelisin. Hatta onunla sinemaya ve sergilere de gidebilirsin. Belki istediği bir konsere bilet alıp sürpriz yapabilirsin. Onu kültürel bilgin ile büyülersen, her aktivitede yanında olmanı isteyecektir. Ayrıca tüm bu birikimler, senden sonra her gittiği yerde sana ihtiyaç duymasını sağlayacak. Gör bak, bu dünyada senin gibi başka birinin olmadığını düşünecek:)

Romantik
Romantik erkeği hangimiz sevmeyiz ki? Ama onun kalbini kırarsan seni hep kötü hatırlar; unutmak için de elinden geleni yapar. O yüzden onu kırmamaya dikkat etmelisin. Sana her seferinde ne kadar değerli olduğunu hissettirecek sürprizler yapacaktır. Tüm bu sürprizlerden ne kadar mutlu olduğunu daima ona hissettir. Sen de aynı şekilde minik sürprizler hazırlamayı unutma. Çünkü o seni seviyor ve seni mutlu etmek için uğraşıyor. Bu yüzden aynı davranışı senden de beklemesi çok doğal. Eğer bu şekilde devam eden bir ilişki biterse, “Birbirimize çok değer veriyorduk” deyip pişman olabilir. Güven bana, aklından çıkmayacaksın!

Dengesiz
Çapkın erkeğe zor mu demiştik? Hemen geri alıyorum sözümü. Çünkü dengesiz erkeğin yanında çapkın erkek normal kalabilir:) Bir öyle, bir böyle davranan bu erkeğin seni unutmaması için yapman gerekenler çok sınırlı ne yazık ki:( Çünkü sen, seni unuttuğunu sandığın zamanlarda o, aslında seni çok özlüyor olabilir. Bu durumu anlaman biraz zor. Bu yüzden gerçekten dikkatli olmalısın. Örneğin kendini çok fazla kaptırma. Bir gün seni çok sevdiğini söylerken diğer gün tam tersi hareketler sergileyebilir. Yapman gereken, kızsan bile iki durumda da sakin kalabilmek. Her yaptığı davranış karşısında senin sinirlenmediğini ve sakin kaldığını görürse, senin bulunmaz Hint kumaşı olduğunu düşünür. Ayrılık sonrası ona başka kimsenin katlanamayacağını anladığı an seni unutması imkansız! 🙂

Asosyal
Sırada birlikte vakit geçirmenin çok zor olduğu bir erkek türü var: Asosyal erkek. Çünkü o, ya tek başına ya da en yakın erkek arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanır. Onun seni unutmamasını bırak, dikkatini çekebilmek için bile çok uğraşman gerekecek. Çünkü biraz çekingendirler! Sevdiği bilgisayar oyunlarını öğrenip onları oynayarak işe başlayabilirsin mesela. Çünkü en sevdiği şeyi bile seninle yapabilmesi onun gözünde seni eşsiz kılar. Onunla spor hakkında sohbet edebilir, bir arkadaş gibi dertleşirsen bu iş tamamdır! İlişkinizde arkadaşlığa önem vermelisin. Böylelikle diğer arkadaşlarından daha çok seninle vakit geçirmek ister. Bu sayede sosyalleşebilir bile! Senden ayrılması durumunda da asosyalliğe dönmemesi kaçınılmaz. Bu yüzden hep onun yanında ol!

Kıskanç
Zor bir ilişki olabilir ama “Sevmese kıskanmaz” sözünü asla unutma. Seni seviyor ki kıskanıyor. O yüzden çok üstüne gitmemelisin. Gerçekten sinirlendiği şeyleri yapmaktan kaçın. Ama kendini de çok kaptırma. Çünkü bir süre sonra senin için, istediği her şeyi yaptırabileceğini düşünebilir. Ona hissettirmen gerek tek şey güven. Kıskançlık yüzünden kavga edip bıkmasına sebep olma. Kıskansa bile sana güvendiği için kendini frenleyebileceği şekilde davran. Böylelikle tam anlamıyla hayatına karışmak yerine sadece yanında olamadığı zamanlarda dikkatli olmanı söyler. Kızlar genellikle kıskanıldığında sinirleniyor. O yüzden şimdi farkını gösterme zamanı!

 

Yorum Yapın