Erkekler

Onların dilinden konuş!

altPenaltı
Nedir?
Futbolda:
Savunma oyuncuları veya kalecinin ceza alanı içinde kuraldışı hareket etmeleri veya atak yapan oyuncuya faul yapmaları sonucu verilen direk ceza atışı.
Erkeklerde:
Yakışıklın istemediğin şeyleri sana yaptırmaya çalışıyor ve negatif duygularını gereğinden fazla sana hissettiriyorsa, bu tanıma uyuyor demektir!
Hangi durumda?
Hafta sonu sinemaya gitmek için program yaptınız, hatta hangi filme gideceğinizi bile seçtiniz. Fakat erkek arkadaşın son dakikada programı değiştiriyor, o gün maç olduğunu ve oraya seninle birlikte gitmek istediğini söylüyor. Fakat bunu sadece söylemekle kalsa iyi! Maça mutlaka beraber gitmek istediğini, onunla beraber gitmezsen senden ayrılacağını söyleyerek resmen seni tehdit ediyor! Ama sen hem programı iptal ettiği için hem de seni maça götürmeye zorladığı için ona çok sinirlisin! “Sen istersen arkadaşlarınla beraber gidebilirsin ama ben gelmek istemiyorum” dediğinde sana gerçekten bozulduğunu belli edecek trip dolu mesajlarla karşı karşıya kalıyorsun. Bu tip erkekler ortada maç gibi erkeksi zevkler olduğu zaman gözleri hiçbir şey görmez ve bunlardan fedakarlık yapmak istemezler. Çünkü en büyük hobileri budur! “Ben programı iptal edip arkadaşlarımla alışverişe gitmiyorum ama!” dediğini duyar gibiyim:) Çünkü onların aksine biz genelde hoşlandığımız erkekleri kendi hobilerimizin önüne koyuyoruz. Ama erkekler genelde kız arkadaşlarının yanı sıra kendi özel hayatlarının da olmasını severler ve bunu kaybetmek istemezler!
Ne yapmalısın?
Aslında onu anlamaya çalışmanda fayda var. Birazcık fedakarlık yapıp onunla maça gitmeye kendini ikna et. Eğer zaten bu tarzdaki tripleri sürekli yapmıyorsa ona sarı kart göstererek, programı değiştirmesinden rahatsız olduğunu söyle ve sen de başka bir gün kankalarınla güzel bir alışveriş programı yap. Eminim ikiniz içinde eğlenceli geçen günlerin ardından sinirleriniz alınmış bir şekilde ilişkinize devam edebilirsiniz:)

Yorum Yapın