Erkekler

Onların dilinden konuş!

Seninkinin bazı hareketleri canını sıkıyor ama nasıl bir tavır takınacağını bilmiyorsan bunları kategorilendirmeye ne dersin? Üstelik onların en iyi anlayacağı şekilde! Futbol dilinden!

Yazı: Irmak Kayserilioğlu
Ofsayt
Nedir?
Futbolda:
Oyuncunun kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir.
Erkeklerde: 
Hoşlandığın çocuğun ya da sevgilinin senin rahatsız olacağın hareketler yapması tam bir ofsayttır!
Hangi durumda?
Erkek arkadaşınla güzel bir yemek yediniz, birbirinizin gözlerinin içine bakıyorsunuz. Laf lafı açıyor, sürekli bir şeylerden bahsediyorsunuz, kendini gülmekten alamıyorsun! Tam o sırada bir ses geliyor kulağına ve duyduğun şeye inanamıyorsun! Bu kadar romantik bir ortamda sevgilin geğiriyor ya da gaz çıkarıyor! Üstelik onun yüzüne baktığında bunun gayet eğlenceli bir şey olduğunu söylüyor ve kendince geyiği daha da ilerletmek için aynı harekete devam ediyor! Sen bunu her ne kadar rahatsız edici bulsan da erkek arkadaşın öyle olmadığını düşünüyor. Çünkü erkekler bu durumlara gerçekten eğlence amaçlı yaklaşıyorlar. Hatta “Kızlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır” lafını benimsedikleri için bu şekilde seni güldürebileceğine inanıyor!
Ne yapmalısın?
Bu durumu engellemenin yolu gerçekten konuşmaktan geçiyor! Bu tarzdaki hareketlerinden rahatsız olduğunu ve uygun bulmadığını söylemelisin. Üstelik sadece seni değil, etrafındaki tüm insanları rahatsız eden bir uygunsuz davranışının olduğunu belirtmende de fayda var! Söylediklerini dikkate alıp, hareketlerine çeki düzen verirse hoşlandığın çocuğa sarı kart gösterip onunla ilişkine devam edebilirsin!

Yorum Yapın