Erkekler

Okulun olmazsa olmaz çocukları

 

erkektipleriHaylazlar
Bunlar da başımızın bir başka tatlı belası. Bunların da dersle pek alakası yoktur, genelde arkalara oturup şamata yaparlar. Her lafa verecek esprili bir cevap bulurlar. Sürekli tüm sınıfın dikkatini dağıtacak, kendilerine baktıracak icraatlara imza atarlar. Ama komik erkekleri seviyoruz işte ne yapalım… O yüzden haylazlar sınıfta en çok hayran kitlesine sahip erkekler arasındadırlar.
Tavla
Bu tip delikanlılar, kızların, onların esprilerine gülmesine bayılırlar. Onun her şakasına en çok gülenlerden biri olursan ona olan ilgini anlayacaktır. Ancak ders sırasında abartmamaya, diğerlerinin gözüne çok batmamaya çalış:)

Aşırı sosyaller
Her konuda acayip aktiftir, bir bakarsın antrenmandadır, bir bakarsın tiyatro kulübünde. Girip çıkmadığı yer, katılmadığı faaliyet, yarışma yoktur. Her şeye yetişir. Acayip girişken ve dışa dönüktür. Bir orada bir burada karşımıza çıkmasıyla başımızı döndürür. Öğretmenlerin de gözdelerindendir, çünkü okulu bir sürü etkinlikte başarıyla temsil eder.
Tavla
Böyle birinin kız arkadaşının da onun gibi olması gerekir ki katıldıkları ortak faaliyetlerde görüşebilsinler. Şimdi kendine bir sor; bu çocukla beraber olsan her ihtiyacın olduğunda yanında olamamasına katlanabilecek misin ya da onun hızına yetişebilecek misin?

Sporcular / Sanatçılar
Her okulda ya bir spor faaliyetindeki ya da bir sanat dalındaki üstün yeteneğiyle diğer herkesin arasından sıyrılan ve tüm okulda tanınan çocuklar muhakkak vardır. Bunların sporcu olanları genelde havalı ve kendini beğenmişken, sanatçı ruhlu olanlar naif ve dost canlısı olurlar. Bu yüzden bu iki tip birbirini pek sevmez. Sporcular kendilerini okulun göz bebeği gördüğü için okuldaki en havalı kızı hak ettiklerini düşünürler. Sanatçı ruhlular ise insanın içindeki güzelliği de gören tipler olurlar.
Tavla
Seninki sporcuysa yanına yaklaşmak için onun etrafındaki ego kalkanını kırman gerekir. O kalkanı da ancak onun kendini eksik hissettiği bir konu bulursan kırarsın. Sanatçı bir delikanlıya tutulduysan, sen de, tutkuyla bağlı olduğun şeyi onunla paylaşarak bağ kurabilir, onun içini ısıtabilirsin.

Altın çocuklar
Zeki, çalışkan yakışıklı, sosyal yönü güçlü… Hem kızların hem öğretmenlerin baş tacı… Hani bazılarına “ipim değil” deriz ya, işte bu çocuklara “tipim değil” diyebilecek bir kız daha dünyaya gelmemiştir. Onlar herkesin tipidir.
Tavla
Böyle bir çocuğun kimden hoşlanacağı hiç belli olmaz ve bu konuda yapacak bir şey yoktur. O kadar çok yönlüdür ki ilgisini hangi açıdan çekeceğimizi bilemeyiz. Göz teması kurmak, gülümsemek, sohbet başlatmak gibi klasik numaraları uygulayıp bizden hoşlanmasını ummak dışında bu çocuklar karşısında yapabileceğimiz pek bir şey yoktur.

 

Yorum Yapın