Erkekler

Okulun olmazsa olmaz çocukları

 

erkektipleriYakışıklılar
Her sınıfın ve okulun, tüm kızları dönüp dönüp kendine baktıran yakışıklıları mutlaka vardır. Çocuk eğer durumun farkındaysa bunu sonuna kadar kullanır. Havasından geçilmez. Koridorlarda kasıla kasıla yürür. Böyle bir çocuğun tercihi de okulun en havalı ve popüler kızlarından yana olur. Yine de bu yakışıklıların içinde çok utangaç, ne kadar beğenildiğinin farkında olmayanlar da çıkabilir.
Tavla
Seninki kasıntı olanlardansa yandın demektir. Okulun popüler kızlarına bakıp biraz taktik kapman gerekir. Ancak yakışıklı olup da farkında olmayan iyi kalpli bir çocuğa denk geldiysen sevecen ve içten tavırlarınla ilgisini çekebilirsin.
Çalışkan ama yakışıklı olmayanlar
Kişiliği düzgün olabilir ama çalışkan çocukların bazıları maalesef kafasını ders kitaplarından kaldırıp da kendilerine hiç bakmazlar. Yine de o kadar efendilerdir ki, “İyi çocuk aslında” deyip onlara kapılabiliriz; çünkü gerçekten iyidirler.
Tavla
Aslında böyle bir delikanlıyı kapmak hiç de zor değildir. Eğer çalışkan ama kendi halinde bir tipe yakınlık duyuyorsan ilk adımı senin atman gerekir, çünkü muhtemelen özgüveni yerlerdedir. Yalnızca yanına gitmen ve “Merhaba” deyip sohbete başlaman bile çok hoşuna gidecektir.

Yakışıklı ama tembel olanlar
Bunlar başımızın tatlı belaları. Pek sağlam karakterli ve sorumluluk sahibi değillerdir ama öyle bir yüzü, öyle bir karizması vardır ki kapılmamak mümkün değildir. Bu tip erkekler de bunun farkındadır ve durumu çok iyi değerlendirmeyi bilirler. Dersleri iyi olmasa da şirinlikle, yakışıklılıkla her şeyden yırtar; işlerini başkasına, genelde de cazibesine kapılmış ve onunla muhabbet kurmak için fırsat kollayan kızlara yaptırırlar.
Tavla
Böylelerine karşı çok dikkatli olman, kendini kullandırmaman lazım. Onu beğendiğini belli et ama her istediğine “Evet” deme. Etrafında her istediğine “Evet” diyen kızlar varken senin güçlü duruşun ilgisini çekmeni sağlayacak.

Yorum Yapın