Erkekler

Okulun olmazsa olmaz çocukları

Her sınıfta ve okulda bulunan erkek tiplerine senin için yakın bakış attık, sen kalbini hangisine kaptırdıysan ona yakınlaş diye uğraştık!


Yazı Arzu Dalyan

Çalışkanlar
Bu çocuklar başlarını dersten kaldırmayan, sosyal faaliyetlerle pek ilgilenmeyen tiplerdir. Aşırı sorumluk duygusuyla hareket ederler. İnsana, “Bir insan her derste mi başarılı olur yahu?” dedirtirler. Sosyal yönden biraz zayıf olsalar da genelde düzgün çocuklardır. O yüzden bazılarımızın ilgisini çekmeyi başarırlar.
Tavla
Böyle bir çocuğa tutulduysan, onun dikkatini çekmenin yolu ancak senin de onun gibi olmandır. Beraber ders çalışabileceği, huyu suyu güzel, cici bir kız ister. Eğer böyleysen zaten seni fark edecektir. Yok, değilsen ya derslere asılacaksın ya da bu sevdadan vazgeçeceksin.

Süper zekalar
Bunları çalışkanlarla karıştırmamak gerekir. Çalışkanlar, disiplinleri ve titizlikleri sayesinde başarılı olurken bu çocuklar akıl küpü oldukları için sivrilirler. Kimsenin çözemediği soruları çözerler, öğretmen dahil herkesin ağzı açık kalır. Dersi dikkatli dinlemesi ya da kitabı bir kere okuması yeter, her şeyi şıp diye kapar. Deli gibi ders çalışmasına gerek kalmaz. Eğer öğretmen bunları şımartırsa ki genelde şımartır, acayip ukala olurlar.
Tavla
Zekası etkileyicidir ama aşırı özgüveniyle insanı kendinden soğutur. Sen yine de beğeniyorsan onun “en üstün benim” tavırlarını kabullenmen; hatta onu en çok şımartan kişi olman gerekir. Çözemediğin sorularda ondan yardım isteyip yardımı karşılığında onu bol bol överek; hatta belki çikolata gibi ufak hediyeler alarak ona yaklaşmaya ne dersin?

Yorum Yapın