Mars’tan bir arkadaşın olsun

1616 views Yorum yap
alt

 Hep kız arkadaşlarınla mı takılıyorsun? Telefon rehberin kız isimleriyle mi dolu? Peki, aradaki bariyerleri kaldırmaya ve bir iki erkekle kanka olmaya ne dersin?

Yazı: Burçin Öztınaz

”Erkeklerin yanında geriliyorum, benim muhabbetlerim onları hiç açmıyor” deme de, bir dene! Hem iddia ediyoruz erkeklerle arkadaş olmak, sevgili olmaktan çok daha kolay!

Takıl, sataş 
Bugüne kadar arkadaşların sadece kız gruplarından oluştuysa, arkadaşlıkla ilgili bildiğin her şeyi unut! Kırılır, üzülür diye kız arkadaşlarına pembe yalanlar söylemek zorunda kalmış olabilirsin. Erkeklerle arkadaşlığında ise böyle yalanlara hiç ihtiyacın yok. Saçını mı beğenmedin, açıkça ”Oğlum bu ne hal, kuşa dönmüşsün” diyebilirsin. Hatta bunu diline dolayıp günlerce onunla uğraşabilirsin. Emin ol ne trip yapar, ne de sana küser. Takmaz bile!

Kırılma
Tabii senin ona takıldığın gibi, o da sana takılacaktır… Bu yüzden alıngan davranmamanı, olayı kişiselleştirmemeni tavsiye ederiz. Yoksa arkadaşlığınız başlamadan biter. Seninle uğraşmasına gül geç, sen de onunla uğraş. O ne kadar üstüne gelirse sen de o kadar cevap yetiştir.

Açık ol
Seni çok mu üzdü? Kendi kendine bunu fark edip gelip senden özür dilemesini beklersen, çoook beklersin. En iyisi bir an önce onunla konuşmak. Tek yapacağın ”Sen bana böyle böyle yaptın, buna acayip bozuldum” demek.

Rahat ol
”Saçım güzel mi?”, ”Makyajım çıkmış mı” gibi sorularınla onu bunaltma. Sen onun sevgilisi değilsin ki, güzel görünmen onun için hiç önemli değil. Önemli olan paylaştıklarınız.

Tartış
Erkekler doğru bildiklerinden kolay kolay vazgeçmezler. Fikirlerini onlara kabul ettirmen ve onları ikna etmen uzun zaman alabilir. İşte bu durumlarda pes etme. Unutma, onlar bir futbol maçını bile günlerce tartışmaya açık ve hazırlar! Sen de fikirlerini açıkça söyle ve gerekirse ısrarcı ol.

Hobileriyle ilgilen
Futbol maçlarıyla ilgili yorum yap (doğru olmak zorunda değil, Erman ya da Şansal olmadığını biliyorlar nasıl olsa), sevdikleri bilgisayar oyunlarını sen de oyna. Onu yenmek zorunda değilsin. Önemli olan eğlenmek!

Aşka odaklanma
Hoşlandığın çocukla veya sevgilinle ilgili sıkıntılarını erkek arkadaşlarına anlatabilir, bu konuda onlardan çok iyi yorumlar alabilirsin. Ama kız arkadaşların gibi saatlerce bu konuyu konuşmalarını bekleme onlardan!

Erkeklerle arkadaş olmanın +’ları

 • Kıyafetlerine ortak olmaz.
 • Arkandan konuşmaz.
 • Seni eğlendirir.
 • Farklı ilgi alanları kazanmanı ve erkekleri daha iyi tanımanı sağlar.
 • Sevgiline aşık olmaz.
 • Moralin bozuk olduğunda üstüne gelmez, seni soru füzelerine tutmaz.
 • Trip atmaz.
 • Fikrini açıkça söyler.
  Erkeklerle arkadaş olmanın -‘leri
 • ”Sizin aranızda bir şeyler var”, ”Sadece arkadaş mısınız” gibi soruları 3. şahıslardan sık sık duyabilirsin.
 • Ondan hoşlanan kızlar seni rakip beller.

 

İlgini Çekebilir:
alt

Justin Timberlake’in en güzel duvar kağıtları!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir