Erkekler

Mars’ta-Venüs’te hayat nasıl?

Evde yalnızken…
Onlar ne yapar: Annesi-babası evde olmayan bir erkek, yemek yemeyi bile unutabilir! Çünkü kendini bilgisayar oyunlarına öyle kaptırır ki gözü hiçbir şey görmez. Tüm zamanını kendi kendine veya online olarak oyun oynayarak geçirir ve çok acıkırsa da telefonla dışarıdan yiyecek sipariş verir.
Biz ne yaparız: Evde yalnız kalmanın süper bir fırsat olduğunu düşünür, ama ne yapacağımıza bir türlü karar veremeyiz. Acaba bakıma mı girmeli, sessizliğin tadını çıkararak film mi izlemeli, yoksa akşam geldiklerinde ev halkına sürpriz hazırlamak için mutfağa girip şöyle lezzetli bir kek mi yapmalı? Önce bu soruya cevap bulmak için kankamızı ararız ve onunla telefonda kritik yaptıktan sonra harekete geçeriz:)
İnternette… 
Onlar ne yapar: Erkekler, nasıl gazete okumaya spor sayfasından başlıyorlarsa, internette sörfe de önce spor sitelerinden başlarlar. İkinci sırada Facebook ve Twitter’da gezinmek ve maillerini kontrol etmek vardır…
Biz ne yaparız: İlk durağımızın Facebook olduğu kesin! Hatta kendi sayfamızdan önce hoşlandığımız yakışıklının profilini incelediğimizi bilmeyen yok:) Yeni biriyle arkadaş olmuş mu, fotoğrafına bir kız yorum yapmış mı, eski sevgilisi duvarına bir şey yazmış mı… Yoksa bu sorulara nasıl cevap bulabiliriz:)
Buluşmaya hazırlanırken…
Onlar ne yapar: Stresleri bizim gibi günler öncesinden başlamaz. Ancak son yarım saatte bakımlı görünmek için maratona girerler. Önce duş alır, sonra 5 dakika içinde ne giyeceklerini seçerler, işte bu kadar! Not: Bazıları saçlarını şekillendirmek için ekstradan bir 10 dakikaya ihtiyaç duyabilir:)
Biz ne yaparız: Günler öncesinden hayaller kurmaya ve planlar yapmaya başlarız… Aynı kıyafeti defalarca giyip çıkartırız, kuaför randevusu alırız, hatta kimimiz aynanın karşısında konuşma provaları bile yapar:) Ama bu kadar hazırlıklı ve planlı olsak da aksilikler peşimizi bırakmaz ve bir şekilde buluşmaya geç kalmayı başarırız:)

 

Yorum Yapın