Erkekler

Konumuz: Erkek beyni

Unutur: Arkadaş buluşmalarını

Arkadaşlarınla haftalar öncesinden bir program yaptınız ve buluşmaya herkes erkek arkadaşıyla birlikte geliyor… Sen de son dakika aksiliği olmasın diye çok öncesinden ona etkinliği bildirdin. Ama gel gör ki, bu bir işe yaramayacaktır. Çünkü erkek hafızası bu bilgiyi hemen siler. İşte bu yüzden de kendisini arayan arkadaşlarına görüşebileceklerini, o gün müsait olduğunu söyler. Sen de iki de bir onu uyarmak, saat başa hafızasını reset’lemek zorunda kalırsın!

Kaydeder: Maç tarihlerini

Arkadaş buluşmalarını unutan o değil sanki! Söz konusu bir spor aktivitesi olduğunda iş bir anda değişir! Hangi takım, kiminle, saat kaçta, hangi statta maç yapacak hepsini aklında tutabilir. Buna o kadar da şaşırmamak gerek aslında. Çünkü insan 24 saat pratik yapınca başarıyı ister istemez yakalıyor!

Unutur: Verdiği sözleri
Bir erkek arkadaşın sana çok sevdiğin bir filmin dvd’sini getireceğini mi söyledi? Sen iyisi gidip o filmi başka bir arkadaşından iste ya da satın al! Çünkü verdiği sözü hep unutacak, filmi sana ulaştırması haftalar, hatta belki aylar sürecektir!

Kaydeder: Senin verdiğin sözleri
Eğer bir erkeğe ona bir dergi, poster ya da albüm getireceğine dair söz verdiysen artık dönüşü olmayan bir yoldasın demektir! Çünkü erkek hafızası bunu asla unutmaz ve sen verdiğin sözü yerine getirene kadar kafana kakar. Bu yüzden asla tutamayacağın sözler vermemeli ve onun dırdırından kurtulmak için verdiğin sözü acilen yerine getirmelisin.

Yorum Yapın