İlişki krizlerini aş, mutluluğa ulaş

2129 views Yorum yap
alt

Aşkı bulmak kadar devam ettirmek de zor! Sen de tam aşkı buldum derken ilgisiz bir yakışıklıya, öfkeli bir şirine veya adı çapkına çıkmış bir erkek arkadaşa rastladıysan, hemen pes etme! Bu gibi durumlarda arkana bakmadan kaçmak yerine, arızayı tespit edip, önlemlerini almayı dene! 

Kriz: Sevgilin çok ilgisiz
Erkek arkadaşın vaktinin büyük bölümünü evde geçiriyor, seni aramıyor, özel günleri unutuyor ve hafta sonları bile sana vakit ayırmıyor.

Ne yapabilirsin
– Öncelikle şu soruya cevap aramalısın: Bu ilgisizliği sadece sana karşı mı, yoksa ailesine, arkadaşlarına karşı da aynı derecede ilgisiz mi? Ayrıca onun yakın arkadaşlarıyla konuşup eski kız arkadaşlarının da aynı durumdan şikayetçi olup olmadıklarını öğrenebilirsin. – İlgisini çekecek aktivitelerin listesini çıkar. En çok nelerden hoşlanıyor? Planlarınızı yaparken sadece senin değil, onun da keyif alacağı aktivitelere yer ver.
– Sürekli ”Niye aramadın”,”Yine mi unuttun”, ”Sana nasıl dayandığımı ben bile bilmiyorum” gibi cümleler kurup onu iğneleyerek ilgisini çekemezsin. Daha akıllıca çözümler düşünmeli ve seni merak etmesini sağlamalısın!
– Özel günleri unutuyor diye, bir hafta öncesinden o günün yaklaştığını anons etmene hiç gerek yok! Hatırlamıyorsa bile, sen kendi adına hazırlığını yap ve ona unutamayacağı bir gün yaşat. Unutkanlığını yüzüne vurma, bir sonraki sefer unutmayacağından emin olabilirsin.

Kriz: O, bir öfkeli şirin
Erkek arkadaşın iyi hoş ama pek bir sinirli! ”Sinirlenme canım” dediğinde bile ”sinirli değilim” diye bağırıp çağırıyor! Arkadaşlarıyla, ailesiyle ve hatta tanımadığı insanlarla sürekli tartışıyor. Bu durum haliyle sana ve ilişkinize de yansıyor.

Ne yapabilirsin 
– Onunla buluşurken kırmızı gibi canlı ve hareketli renkler yerine, mavi, yeşil gibi huzur veren renkleri giymeyi deneyebilirsin. – Nelere sinirlendiğini biliyorsun, peki onu nelerin rahatlattığını biliyor musun? Belki futbol maçı yapmak, belki bir spor salonunda çalışmak, belki de güzel bir masaj… Rahatlamasını sağlayacak aktivitelere hayatında rahat fazla yer vermesi için ona destek olabilirsin.
– Öfkelenmek üzere olduğunu fark ettiğinde ilgisini başka yöne çekmeye çalışabilirsin. – Öfkesini yenmesinde senin en büyük silahın mantığın olacaktır. Ona mantıklı açıklamalar yaparak sakin olmasını, sinirli olmasının en çok kendisine zarar verdiğini anlatabilirsin.

Kriz: Çok kıskanç 
Erkek arkadaşın ne giydiğinde, kimlerle görüştüğüne, hatta eve giriş çıkış saatlerine bile ailenden çok müdahale ediyor ve seni bunaltıyor.

Ne yapabilirsin 
– Onunla açıkça konuşmayı deneyebilirsin. Neden böyle davrandığını ve bu davranışlarının seni nasıl etkilediğini anlatırsan en azından o da sorunun farkında olur.
– Bu durumda kendini de sorgulamalısın. Sana bu kadar çok karışmasına neden müsaade ediyorsun? ”Onu kaybetmemek için mi”,”Onu gerçekten çok sevdiğin için mi” yoksa ”Sahiplenilmek hoşuna gittiği için mi?” Sonra da aynı soruların yanıtlarını onun adına düşünmelisin. Sence seni neden bu kadar çok kıskanıyor?
– Kıskançlığın sebebi genelde özgüven eksikliğidir. Onu sevdiğini ve ona bağlı olduğuna inanmasını sağlarsan kıskançlığını bir nebze olsun azaltabilirsin.

 

İlgini Çekebilir:
alt

Masaüstünüzü renklendirecek 23 Duvar kağıdı!

 

 

 

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Gözüyle

“Ailem beni çok etkiliyor”

Merhaba, 17 yaşındayım. Neredeyse reşit olma çağına geldim, fakat ailem sürekli üzerimde bir baskı oluşturmaya çalışıyor. Ben başka meslek istiyorum, fakat onlar kendi istediklerinin olmasını istiyorlar. Bunun için sürekli çaba harcıyorlar. Benim düşündüklerim hiç

Devamı   1236