İkna etmek hiç de zor değil!

3037 views Yorum yap

İletişimde kal
Sırf farklı bir düşüncede olduğu için kendileriyle konuşmayı kesen kızlar erkeklerin bir numaralı düşmanıdır! Çünkü kafasından geçenleri savunmayan bir kız onlar için beynini çok fazla çalıştırmayan kızdır. O yüzden olaylara farklı perspektiften baksanız dahi sen yine onunla her zamanki gibi muhabbetine devam etmelisin. Hatta bu konuyla ilgili ona ara ara komik mesajlar atabilirsin! Böylece hem kafa yorduğunu hem de onunla iletişimde kalmak istediğini ona göstererek seninle ilgilenmesini sağlayabilirsin!

Saygı duy
Her ne kadar onu ikna etmek için yanıp tutuşsan da unutmaman gereken bir nokta var! Diyelim ki sen sinemaya gitmek istiyorsun fakat o kendi arkadaşlarıyla vakit geçirmek için sana ‘hayır’ cevabı verdi. Bütün hafta derslerden bunalmış olabilirsin, fakat o da aynı duygularda ve senin yerine arkadaşlarıyla olmak istiyor. Triplere girmeden önce bir durup düşünmende fayda var. O seninle olmak isterken, sen hiç kızlarla alışveriş yapmak istemedin mi? Tamamen aynı durum! O yüzden sinirlenmek yerine ona saygı duyup sakin davranmanda fayda var!

Sabret

Düşündüğün şeyleri onunla paylaştığında sana her ne kadar negatif tepki gösterse de, bir gün onu ikna edebileceğini, söylediklerinin ona da mantıklı gelebileceğini aklından çıkarma. Çünkü erkekler bazen sadece inat uğruna, kendi bildiklerinin ya da düşündüklerinin yanlış olduğunu bile bile diretmeye devam ederler. Sadece egolarından ödün vermemek, sana “evet haklıymışsın!” dememek için… O halde sen de bu durumu bilerek, sabırla ona yaklaşırsan zamanla o da ikna olacak ve bu durumu kabullenecektir!

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir