Erkekler Manşet

Hayaller romantik, gerçekler ormantik

Filmlerdeki o peri masalı tadındaki aşkları yaşamanın gizliden gizliye hayalini kuruyoruz. Ama gerçekler bundan daha acımasız.

İlk karşılaşma

Filmlerde:Gerçek aşkın nereden geleceği belli olmaz. Sürpriz yumurtadan bile yakışıklı prens çıkabilir. Bu karşılaşmaların en popüleri, kız elinde kitaplarla yakışıklı çocuğa çarpar. Düşen kitapları toplarken bir anda elleri birbirine değer ve o an aşık olurlar.

Gerçekte:Şimdi bir düşün! Okuldan eve, evden okula gidiyorsun ve şu sıralarda yaz tatilindesin. Bu durumda, kalbini çalacak kişiyle karşılaşacağın ortamlar belli. Çocukla yolda çarpışsan, ikinizde “Önüne baksana” diye çıkışırsınız.

Yakından tanıma

Filmlerde: Çocuğu yakından tanımak isteyen ana kız, kılık değiştirip onun peşine düşer. Bu takip esnasında birçok kezyakalanmasına ramak kalsa da nerede oturduğunu, nelerden hoşlandığını ve kimlerle arkadaş olduğunu öğrenir.

Gerçekte: Elinin altında sosyal medya duruyorken, sokakta takip etmekte neymiş! Tabii, sosyal medyada da yanlışlıkla fotoğraf beğenerek yakalanma durumu var ama sahte hesaplarla çocuğun soy ağacına kadar her şeyi öğreniyorsun:)

Sevgi gösterisi

Filmlerde:Disney prensesleri, sevgilerine karşılık aldığında, mutluluktan en yakın dostlarıyla beraber şarkı söyler.

Gerçekte:Otobüste,kulağında en sevdiğin parça çalıyorken sevdiği çocuktan mesaj geldi. Sen o gazla yüksek sesle şarkı söyleyerek dans ediyorsun. Diğer yolcuların sana eşlik etmesini beklemiyorsun değil mi:) Onaylamayan gözlerle sana bakıp sessiz olman için uyaracaklar. İşte bu yüzden içimizdeki Rihanna’yı öldürüyorlar.

Romantik jestler

Filmlerde:Her zaman ana oğlan,büyük jestlerle esas kızın gönlünde taht kurar. Edward Cullen ve AugustusWaterssevdikleri kızlara minik bir sürpriz hazırladığındakalbimiz nasıl da eriyordu:)

Gerçekte:“MidnightSun”ın Charlie’si elinde gitarıyla sana serenat yapsa, kalbin deli gibi atmaz mıydı?  Maalesef filmler beklentileri zirveye yükselttiğinden, gerçekte bunlara sahip olamadığımız için hüsrana uğruyoruz.

Balo kraliçesi

Filmlerde: Filmde esas kız, genelde kimse tarafından tanınmaz ve pek arkadaşı yoktur. Hoşlandığı çocuk da okulun popüler çocuğudur.Bir şekilde yolları kesişip aşık olurlar. Filmin sonunda da balonun kral ve kraliçesi olarak aşklarını ölümsüzleştirirler.

Gerçekte:Bizdeki mezuniyetlerde, arkadaşlarla birlikte hunharca şarkılara eşlik edilir ve değişik dans figürleri sergilenir. Öyle hoşlandığın çocukla balonun yıldızı olmak yalan. Zaten hepimiz mezuniyette birer kraliçe değil miyiz:)

 

 

Yorum Yapın