Erkekler Manşet

Erkekleri tanı

İlişkilerinin sonunda “Yine mi aynı şey” diyerek üzülmemek için bilmen gereken gerçeklerle yüzleşmelisin:)

Hiçbir ilişki ilk başladığı günlerdeki gibi devam etmez. İyi ya da kötü değişimlere uğrayarak mutasyon geçirir. Bu süreçte de ayrılık acısı ve tartışmalar kaçınılmaz olabilir. Aslında bu tamamen beklentiyle alakalıdır. Eğer beklentilerin yüksekse ilişkinin sonlarına doğru; Yıldız Tilbe şarkılarıyla battaniyenin altından kafanı çıkarmayıp tüm arkadaşlarını daraltmaktan bıktırdığın günler yaşayabilirsin:) Bu yüzden beklentiye girmeden önce, hayal kırıklığı yaşamamak için erkeklerle ilgili bilmen gereken şeyleri öğrenip kendini hazırla!

Çekirge 3’de ıskalar:)

Biz kızların en güçlü silahı; trip! Atom bombası bile bu kadar çıldırtıcı olamaz. Özellikle de karşındaki kişi “Neyin var?” demesine rağmen “Yok bir şey” diye diretiyorsan sevgilinin çıldırmasına saniyeler kalmış olabilir:) Bunu devamlı yaşıyorsanız, terk edilmen ve acılı aşk şarkılarıyla geçecek bir ayrılık dönemi de yaklaşıyor olabilir! Bizden sana uyarı; erkekler triplerden hiç hoşlanmaz. İlk günlerinizde birkaç kez seni tolere etmiş olabilir ama bu her zaman devam edemez değil mi? Sabırları çok kolay tükenebilir. Trip atmak yerine neye kızdığını, sorunun ne olduğunu açıkça konuşup yapmasını istediğin şeyi belirtmelisin. Yoksa bir sonraki trip atışında ıskalayıp yalnız kalabilirsin!

İmaya yer yok

Kankanla ikiniz bakışlarınızdan, cevap verme stilinizden hatta seçtiğiniz cümlelerden bile birbirinizin ne söylemeye çalıştığını anlayabilirsiniz. Konuşmadan iletişime geçebilirsiniz. Fakat bunun aynısını erkek arkadaşında uygulamaya kalkma! Gözlerini pörtletince yapmaması gereken bir şey olduğunu anlamayabilir:) Ona bir şey anlatacağım derken yaptığın mimiklerle senin normal olmadığını düşünebilir. Bunu istemezsin değil mi? Erkek oldukça düzdür. Onlarla imaya açık olmayan konuşmaları tercih etmelisin.

Düşünceli olmak da bir yere kadar

Sürekli sürprizler yapan, romantik yazılarıyla kalbini fetheden, sabahlara kadar mesajlaşarak seni ne kadar önemsediğini gösteren flörtöz bir yakışıklının bile son kullanma tarihi birkaç ay sürüyor:) Daima olduğu gibi romantik kalabilen görülmemiştir. Bu sebeple her zaman aynı şekilde kalmasını beklersen hayal kırıklığı yaşarsın. Düşünceli ve romantik olmak da bir yere kadar değil mi? Bir süre sonra sana lahmacun yemeyi teklif ederse şaşırma, ilişki normal seyrinde devam ediyor:)

Dobra olabilirler

Biz kızlar bir şeyi hiç beğenmediğimizde bile “kötü olmuş” demek yerine “değişik olmuş” deriz. Kimseyi kırmamaya çalışır, yüz yüzeyken olumsuz şeyler söylemekten, eleştiri yapmaktan kaçınırız. Fakat erkekler… Onların genlerinde dobralık vardır, desek yalan olmaz. Rahatça kırabilir; hatta çok dikkatliyse kaşının uzadığını, bıyığının çıktığını, ojenin etlerine bulaştığını bile söyleyebilir. O yüzden onun yorumlarına maruz kalıp üzülmemek için konuşmak istemediği noktada ısrar etme:) Biz sana söyleyelim, sen kendini hazırla. Bırak duymaman daha iyidir belki:)

Dedikodu sevmezler

Okulun en havalı kızının aslında çok çirkin olduğunu, duyduğun son dedikoduları, en yakın arkadaşına pas vermeyen yakışıklıyla ilgili bildiklerini, Justin’in yeni sevgilisini ona anlatmana ne gerek var:) Zaten anlatsan da senin duymak isteyeceğin muhabbeti o sana veremeyeceği için sen de keyif alamazsın. Sevgilinle dedikodu yapamazsın, tat vermez:) Üstelik sana da dedikoducu sıfatını yapıştırır, bir daha dilinden kurtulamazsın! En iyisi öğrendiğin son havadisleri kız arkadaşlarınla konuşman.

Arkadaşları vazgeçilmezdir

Erkek arkadaşlarıyla daha çok takıldığı için onu kıskanıyorsan seni çok iyi anlıyoruz! Sen geldiğinde konuştukları muhabbeti kapatıyorlarsa ya da onların sohbetinde Fransız kalıyorsan yalnız değilsin. Çünkü bizim için nasıl ki kız arkadaşlarımızla kahve içip biraz keyif yapmak paha biçilemezse, onlar için de erkek muhabbeti çok başkadır. Belki onların yanında seninle olduğundan daha esprili v e enerjiktir. O her zaman böyle kalacaktır. Bu sebeple arkadaşlarıyla vakit geçirdiği için ya da buluştuklarında seni dahil etmediklerinde saygı göstermelisin. Kendini buna da hazırla prenses!

 

Yorum Yapın