Erkekler

Erkekleri şaşırtacak 5 sürpriz hareket

Erkeklerin zihnindeki kalıplaşmış kız davranışlarını tahmin etmek zor değil. Ama onları, bu kalıpların dışına çıkarak şaşırtmak da çok eğlenceli bir sürpriz olmaz mı? İşte onlar için hazırlayabileceğiniz beş büyük sürpriz.

1. Giyim tarzınızı değiştirin
Erkekler için tanıdıkları bir kızın farklı giyim tarzına yönelmesi çok alışıldık bir durum değil. Onlar bizi hep aynı tarza yapışıp kalacakmış gibi düşünürler ama yeni tarzlar denemenin kimseye zararı olmaz. Üstelik erkek arkadaşlarımızı çok da şaşırtabiliriz. Her zaman kullandığımız renklerden ve tasarımlardan farklı, yeni renkler, yeni modeller, yeni tarzlar deneyerek ona şaşkınlığın kapılarını açabiliriz.

2. Gündelik uğraşlarınızda beklenmedik bir değişim
Bizi sürekli telefonda, Instagram’da sörf yaparken görmeye alışık arkadaşlarımızı, belki de elimize hiç telefon almadan, tüm gün kitap veya dergi okuduğumuz yeni hobilerimizle şaşırtmak çok etkileyici olabilir. Bunu mutlaka deneyin deriz. Hem kolay, hem etkili.

3. Mangal erkek işidir?
Kim demiş onu? Belki arkadaşlarla topluca gideceğiniz bir piknikte, önceden yapacağınız araştırmalar ve denemelerle, mangalın yıldızı siz olabilirsiniz. Katlanır mangal, mangal kömürü ve hatta semaver gibi konularda önceden mutlaka bilgi edinip bunların nasıl kullanıldığını deneyimlemenizi öneririz. Erkeklerin zihnindeki o “mangal erkek işidir” kalıbının yıkılışı ve şaşkınlıkta yaşadıkları zirve, sizin ve çevrenizdeki arkadaşlarınız için unutulmaz bir anı olarak hatıralarınızda yer edecektir.

4. Uzmanı olduğu oyunda onu yenin
Sizin oynadığınızı ve sevdiğinizi pek düşünmediği video oyunlarını bir kenara not edin. Örneğin, arkadaşlarıyla çok sık oynadığı futbol oyunları… Konsol başında saatlerce futbol oyunları oynayan erkek arkadaşlarınız, sizin o oyunları pek oynadığınızı düşünmezler. Ama evde, kendi oyun konsolunuz başında birkaç gün alıştırma yapıp kolayca deneyim kazanacağanız bu oyunlarda, erkek arkadaşlarınızı zorlamanız ve yenmeniz çok da zor bir iş değil. Atla deve değil, sonuçta video oyunu. Kızlar futbol oyunu oynamaz/oynayamaz diye düşünmek de nedir canım? Bi iki kere yenin de, ezberleri bozulsun.

5. Planları siz yapın
Buluşmalarda, toplaşmalarda planları genellikle erkeklerin yapacağına, nereye gidileceğine, nerede oturulacağına, ne yeneceğine erkeklerin karar vereceğine dair eski bir inanış vardır, bununla hiç karşılaştınız mı veya denk geldiniz mi bilemeyiz. Ama eğer bu eski inanışa gönül vermiş erkek arkadaşlarınız varsa, bir gün tüm planları siz yapın. Sizin karar verdiğiniz yerleri gezin, sizin yaptığınız planları uygulayın, sizin seçtiğiniz yerlerde oturun. “Buse seni tanımakta zorlanıyoruz,” diyen olursa da, “eski Buse öldü, herkese söyleyin yenisi burda,” diye özlü sözünüzü patlatıp kahkaha atmayı da ihmal etmeyin. Yakışır!

Yorum Yapın