Erkekler neden yalan söyler?

1430 views Yorum yap
alt

 Ah şu erkekler yok mu, bazen biz kızların nasıl da canını yakıyorlar, değil mi? Kimi zaman bir kızı tavlamak için, kimi zaman da kendilerini olduklarından farklı göstermek için gözlerini bile kırpmadan yalan söylüyorlar! Öyleyse, sen de erkeklerin neden yalan söylediklerini öğren ve tuzaklarına düşme!

 

Yazı: Hande Ertem

Tavlamak için
Erkeklerin çoğu biz kızları etkilemek için yalan söylemekte bir sakınca görmüyor. Hatta bazıları işi daha başından abartıyor! Yeni tanıştığı bir kıza bir ilişkisi olduğu halde “hayatında kimsenin olmadığını” söyleyen bir erkekle pek çoğumuz karşılaşmışızdır. Bu tip erkeklerin en klasik yalanları ise “Diğer kızlardan ne kadar farklısın”, “Bugüne kadar hep senin gibi birisiyle olmayı istedim” gibi klişeleşmiş cümlelerden oluşuyor! “Benim erkek arkadaşım da bunları söyledi” diye birden içinde bir sızı hissetmiş olabilirsin. Ama hemen panik yapma! Çünkü bu söyledikleri gerçek de olabilir. Sen en iyisi ona biraz zaman ver. Onu daha iyi tanıdıktan sonra, ne kadar dürüst ve güvenilir olduğunu kendin göreceksin…

Çapkınlık yapmak için
Off, bu çapkınlık meselesi erkeklerin genlerine işlemiş canım, ne yapsak olmuyor ki! Genç yaşlı fark etmeden, erkeklerin çoğu bir kız arkadaşı olduğu halde, onu bir güzel kandırıp başka bir kızla buluşmaya gidebiliyor! “Bu nasıl bir haksızlık” dediğini duyar gibiyiz ama şöyle de bir gerçek var: Erkekler, ilişkilere mantıklarını kullanarak yaklaşıyor, kızlar ise oldukça duygusal takılıyor! Erkekler bir çiçekten öbür çiçeğe konan arı misali gezinip duruyor, kızlar ise bir dala tutunuyor, bir daha da bırakmıyor! İşte durum bundan ibaret, ancak yaşadığın ilişkinin boyutuna ve erkek arkadaşının yapısına göre de işler değişebilir. Sen en iyisi, gözlerini dört aç, sevgili kıtırının ellerinin arasından kayıp gitmesini engellemek için dikkatli ol!

Farklı görünmek için
“Biliyor musun, benim babamın yatı var”, “Biz bu yaz Londra’dan Amerika’ya kadar gezilmedik yer bırakmayacağız”, “Babam bana yakında bir BMW alacak”, “Ben o kitapların tüm serisini okumuştum”… Vay vay vay! Bu tip cümleleri duyunca, insanın içinden “Bu nasıl bir hava güzelim” demek geçiyor tabii, ama bazen de o heyecanla karşımızdakine inanıp kanıyoruz! Bu tarz cümleler kuran bir erkeğin sana ilgi çekici görünmesi kaçınılmaz olabilir, ama olduğundan farklı görünerek, seni elde etmek isteyen birisinden uzak durmanda fayda var. Bugün böyle yalanlar söylüyorsa, gelecekte ona nasıl güveneceğini bir düşün… Ayrıca böyle yapan erkekler, farkında olmadan benliklerinden uzaklaşıyorlar ve bu durumda söyledikleri yalanları örtbas etmek için yalanlarına sürekli yeni yalanlar eklemek zorunda kalıyorlar. Yalan dolanla dolu sahte bir ilişki yaşamak istemiyorsan, çok dikkatli olmalısın.

Üzmemek için
Erkekler ilişki sırasında zor durumlardan kurtulmak için bazen zararsız yalanlara başvurabiliyor. Kimi zaman doğruyu söylerlerse başlarına neler geleceğini biliyorlar. Örneğin, saçlarının güzel olup olmadığını ona sorduğunda, öyle düşünmediği halde, “harika olmuş, müthiş görünüyorsun hayatım” cümlesini ondan duyman mümkün. Sürekli güzel şeyler duymak isteyen bir kızsan, bu duruma kızmaman gerekli. Ama eğer gerçekleri duymak istiyorsan, bunu ona hissettirmeli ve dürüst cevaplar vermesi gerektiğini söylemelisin.

 

İlgini Çekebilir:
alt

Rihanna’nın en güzel duvar kağıtları!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zoom

Zararlı arkadaş taraması

Bazı arkadaşların sana rahatsızlık verebilir! Tıpkı bir sivrisinek gibi kulağında vızıldar, arı gibi sokar ya da karafatma gibi tadını kaçırır! Ama merak etme, onlarla başa çıkmanın da bazı yolları var:)

Devamı   1713