Erkekler

Erkekler neden aldatır?

alt

İlişkide güven her şeyden önce gelir! Ama yine de ”erkek milletine güven olmaz” sözünü aklının bir köşesinde bulundurmanda fayda var. ”Aldatılan kız” konumuna düşmek istemiyorsan, neden aldatma eğiliminde bulunduklarını bir de erkeklerin ağzından dinle!

”Erkekler neden aldatır” sorusunu sormak kolay da, konuyla ilgili net bir cevaba ulaşmak biraz karışık. Bu yazıyı yazmadan önce yakın çevremizde küçük çaplı bir araştırma yaptık. İsim vermeyeceğimize tüm kalbimizle yemin ettik ve bugüne kadar kız arkadaşlarını aldatma gafletinde bulunan birkaç erkekten neden sadakatsizlik yaptıklarını bize anlatmalarını rica ettik. Ismarlayacağımız bir yemek sözü karşılığında da yorumları aldık:) Bak neler öğrendik neler!

1. Özgüven eksikliği
Kendisinden daha başarılı veya dış görünüm olarak daha “iyi” olduğunu düşündükleri bir kız arkadaşa sahip erkekler, bunu bir yenilgi olarak kabul edip en iyi üste çıkma yolunun “can yakmak” olduğu gibi “saçma sapan” bir düşünceye kapılabiliyorlar. Yorumlarını aldığımız deneklerden biri “Talibi bol bir kızı tavlayabilmek ve onun erkek arkadaşı olabilmek için uygulamaktan çekindiğim numara yoktur. Gösterişli bir kız arkadaş sahibi olmak her erkeğin hayalidir. Fakat onu elde ettikten, yani sevgilim olmasını sağladıktan sonra bu defa da kıskançlık nöbetleri ve ‘ya daha iyisini bulup, beni terk ederse’ endişeleri başlar. Bu durumdan sıyrılmanın en kolay yolu da onu kıskandırmak ve bulunmaz Hint kumaşı olmadığını göstermektir. Ben de böyle bir ilişki yaşamış ve kız arkadaşımı aldatmıştım” diyor.

2. Sevgisizlik
Ah, işte en çözümsüz olan seçenek de bu! Gerçekten hoşlanmadığı bir kızla sadece vakit öldürmek ya da etrafındaki insanlara caka satmak için çıkan erkeklerin aldatma potansiyeli her zaman daha yüksek oluyor. Bu türler genelde gözü dışarda ve çapkın olarak nitelendirdiğimiz sınıfa dahiller. “Etrafta bir sürü çiçek var, hepsini koklamadan bu diyarlardan gitmek olmaz” bu türün hayat sloganı haline gelmiştir. Genelde dış görünümlerine çok önem verir, gittikleri kafelerde en çok insan görebilecekleri bölgeleri gözlerine kestirir ve oraya otururlar. Aman dikkat!

3. Arkadaş gazı!
Deneklerimiz üzerinde yaptığımız testler sonucunda anladık ki, erkek arkadaşları tarafından söylenen “romantik aşık, Romeo, sevgili kuzusu, ondan geçti bu işler abi, sen git de sevdiceğinle müzik dinle” gibi imalı laflara tahammülleri yok. Bu tarz cümleler onların içlerindeki canavarı ortaya çıkartıp “ne aşkı ya, ben hala o eski çapkınım” şeklinde cümleler kurarak, karşı taarruza geçmelerine neden oluyor. Tabii sonrasında o gazla iddialar başlıyor ve olaylar gelişiyor.

4. Dırdır, kapris, kıskançlık
İşte bir erkeği çileden çıkartan meşhur üçlü: Dırdır, kapris ve kıskançlık! Sürekli dertlenen, her şeyi ve herkesi kıskanan, olur olmadık şeylere kapris yapan ve trip atan kızlar, dünyanın en güzelleri bile olsalar, bir süre sonra erkeklerin gözünde acilen kurtulunması gereken birer canavara dönüşüyorlar. Sonuç: Gözleri fıldır fıldır dönen, etraftaki diğer kızları kesen ve sevgilinin yokluğunu fırsat bilerek her gördüğü kıza kur yapan bir erkek arkadaş!

5. Değer görememek/ilgisizlik
Çok sevdikleri biricik kız arkadaşlarının onlara olan ilgilerini yetersiz bulduklarını söyleyen deneklerimizden birkaçı, kız arkadaşlarına olan aşklarını bitirebilmek için ilgiyi başka bir kıza vermekte bulduklarını belirttiler. Buradan bizim çıkardığımız sonuç: “fazla naz aşık usandırır” oldu.

Bu yazıdan alınacak dersler 
• Öncelikle şımarıklık ayarlarımızla oynayıp kaprisleri acilen kısıyoruz.
• Dırdır yapıp erkek arkadaşın başının etini yemekten derhal vazgeçiyoruz.
• Yakın erkek arkadaşları ile arkadaşlık kurup bizi sevmelerini sağlıyoruz ki, onu gaza getirip çapkınlık avına çıkarmasınlar.
• “Naz yapacağım, kendimi ağırdan satıp cool olacağım” dozunu iyi ayarlıyoruz.
• Karşıdan gelen kalabalık bir kız gurubu görünce elimizi bırakan, biz yanındayken bile diğer kızlara kur yapmaktan çekinmeyen bir sevgilimiz varsa, ilişkiyi hemen bitiriyor ve bizi gerçekten hak eden birini aramaya başlıyoruz!

 

İlgini Çekebilir:
alt

Doğayı masaüstünüze taşıyın!

 

 

 

Yorum Yapın