Erkekler

Erkek arkadaşım neden olmuyor

Arkadaşlarının sevgilileri var ve haklı olarak sen de hayatında biri olsun istiyorsun. Aşka en büyük engelleri yine sen koyuyor olabilir misin, ne dersin? 

Beyaz atlı prensi beklerken

 

Hepimizin hayallerini süsleyen bir yakışıklı mutlaka vardır. Bir bakıma ne istediğimizi bilmek büyük bir güç ve bu, son derece güzel. Ancak bazen de ‘beyaz atlı prens’ fikri, önümüze çıkan mükemmel bir ilişki fırsatının önünü tıkayabiliyor. Tüm sevgili adaylarını ‘beyaz atlı prens’imizle kıyaslamazsak, bir ilişkinin kapılarını aralamamız daha kolay olur, unutma!

 

Yeni dünyalar tanımak

Hepimizin kendi içinde eşsiz dünyaları var. İşte, bir yakışıklıyla beraber olmak demek de, kuşkusuz yeni bir dünya tanımak demek. Sadece kendine konsantre olmamak, sürekli anlaşılmaya çalışmamak, çevredeki başka insanların dünyalarına da merak duymak, onları dinlemek ve onlarla bunu paylaşmak istemek, hem seni geliştirecek hem de senden hoşlanan yakışıklılara sana yaklaşabilmeleri için eşsiz bir fırsat sunacak. Yeni ortamlar ve farklı arkadaşlıklar için her fırsatı değerlendirmekten çekinmemeli. Unutma, zaman, çekingen ve utangaç olma zamanı değil.

 

Şüpheci tilkiler

İçini ısıtan bir yakışıklıyla karşılaştığında aklında dolanmaya başlayan ve ‘Acaba bana layık mı, beni sevecek mi, beni üzer mi’ gibi şüphelerle kafası karışık tilkiye sakın yüz verme. Her şeyin bir anda dört dörtlük olması zor. Her insanın kötü yönleri olabilir. Oysa bu yakışıklı bir şekilde içini ısıttıysa bunun bir anlamı olmalı. Hayat karşısında fazlaca kontrollü olmak, yaşayacağın güzel şeylerden de seni mahrum bırakabilir. Bu yüzden işe, kendini ve sevgili adayını küçük görmeyerek başlayabilirsin. Tilkileri bırak, bir süreliğine izne çıksınlar.

 

 

İlgini Çekebilir:
alt

Masaüstünüzü renklendirecek 23 Duvar kağıdı!

 

 

 

Yazının devamı bir sonraki sayfada…

Yorum Yapın