Erkekler Manşet

En iyi ilk buluşma

İlk buluşmalarda genellikle çok heyecanlı ve de gergin oluyoruz, bu durum bazen tuhaf dakikalar yaşamamıza sebep olabiliyor. Mükemmel bir buluşma geçirmenin sırrıysa olduğun yerde ve onun yanında kendini rahat hissedebilmenden geçiyor.
Doğa yürüyüşü
Yaz mevsimi, birlikte açık havanın tadını çıkarmak harika bir fırsattır. Rahat kıyafetlerini giy ve piknik örtüsü, yiyecek, içecek ve küçük mum ve fenerler koyduğun bir sırt çantası hazırla. Doğanın tadını çıkararak yürüyüş yapmak ikinizin de kendisini rahat ve mutlu hissetmesini sağlayacak. Daha sonra oturup gün batımını izleyebileceğiniz güzel manzarası olan bir yer bulun. Yanına aldığın mum ve fenerler sıcak ve samimi bir atmosfer yaratacak. Bu sırada birbirinize başınızdan geçen komik ve tuhaf olayları anlatarak gülüp eğleneceğiniz bir diyalog başlat. İkiniz de bu günün sonunda çok iyi vakit geçirdiğinizi göreceksiniz ve bunu hemen bir daha yapmak isteyeceksiniz.

Açık hava sineması
Bir yaz akşamını birlikte sahilde film izleyerek geçirmek kulağa mükemmel gelmiyor mu? Yanına patlamış mısır, tatlı abur cuburlar, örtü ve bolca minder al. Eğlenceli, sürükleyici ve bittiğinde üzerinde konuşabileceğiniz bir film seçin. Yıldızların altında yan yana oturup film izlemek hem çok romantik hem de kendini gergin hissetmeyeceğin keyifli ortamı sağlayacak. Serin havada üşümemek için birbirinize yaklaşın:)

Grup aktivitesi
Baş başa olmak yerine bir iki arkadaşınızı daha çağırıp, grup olarak takılmak da ilk buluşma stresini atmak için iyi bir fikir. Hep birlikte gülüp eğlenebileceğiniz bir aktivite bulun. Mesela Tabu, Monopoly gibi bir kutu oyunu oynayabilirsiniz. Yuvarlak halinde oturmak ve tatlı bir rekabet içinde olmak, anı yaşamaya odaklanmanızı ve birbirinizi daha yakından tanımanızı sağlayacak. Hem onun hakkında bilgi hem de hayatında yer edinmek, arkadaşlarından geçiyor.

Lezzet paylaşımı
Eğer planınız buluşup yemek yemek ise gideceğiniz yeri iyi seçmelisin. Şık bir restoran veya bir fast-food zinciri değil, salaş fakat özel bir yer olmalı. Mesela pancake’leriyle meşhur sevimli bir kafe veya sıcak bir dekorasyona sahip bir ev yapımı hamburgerci olabilir. Sipariş verirken ayrı ayrı değil, ortaya birkaç çeşit söyleyin. Böylece daha çok şeyin tadına bakmış olacaksınız ve de yemeğinizi paylaşmak aranızda bir birliktelik hissi oluşturacak. Telefonuna bakmayı aklından bile geçirme!

Eğlenceli spor
Fiziksel olarak aktif olmak kafandaki düşüncelerden uzaklaşıp yaptığın şeye odaklanmanı sağlar ve de vücutta mutluluk hormonu salgılanmasını tetikler. İlk buluşma için paten veya kaykay gibi eğlenceli bir aktivite ideal olacaktır. Düşüp rezil olmaktan korkma, birbirinizin böyle hallerine gülmek aranızdaki samimiyeti arttıracak, sana yardımcı olmaya çalışması ise yakınlaşmanız için harika bir fırsat. Bu günün sonunda saatlerin nasıl geçip gittiğinizi anlamayacaksınız ve ortak bir hobiye sahip olacaksınız.

 

Yorum Yapın