Ekolojik sevgili ol, organik aşk yaşa!

2390 views Yorum yap

Artık aşklar eskisi gibi saf, temiz ve doğal değil! Ama kendi ilişkinde bu doğallığı yakalamak senin elinde! Bunu nasıl mı yapacaksın? Ekolojik davranışlarda bulunacak, hormonsuz duygular yaşayacaksın:) 

Yazı: Hazan Aköz

“Aşklar eskisi gibi değil” demek çözüm değil! Eğer Türk filmleri tadında aşklar yaşamak istiyorsan, sen de doğal ve samimi olmalısın. Hormonlarının aklını ele geçirmesine izin verir, sözcük kirliliği yaratır, yalanlara başvurur ve kıskançlıklarla erkek arkadaşını bunaltırsan, ilişkinizi çıkmaza sürükleyebilirsin. Aşkta mutluluğu yakalamak istiyorsan, gel sana organik aşk yaşamanın tüyolarını verelim!

Hormonların sizi etkilemesine izin verme
Özellikle regl dönemi öncesinde sinirli ve gergin olmanın sebebi, tamamen hormonların! Dengesiz davranışlarda bulunmana sebep oluyor ve aşk hayatını olumsuz etkiliyorlar! Nasıl mı? Sen stresli olduğunda ister istemez gerginliğini ilişkine de yansıtıyorsun. Bu yaşananların tüm suçlusunun hormonlar olduğunun farkında olmayan erkek arkadaşın da, durumu kişisel olarak algılıyor! Sonra da olay bir anda büyüyor! Tüm bunları engellemek istiyorsan, regl dönemi öncesinde erkek arkadaşınla bir iki gün görüşmemeyi deneyebilirsin. Böylece onun beynini yememiş olacaksın ve ayrı kalmak ilişkinize de iyi gelecek!

Organik cümleler kur
“Aşkım, böcüğüm, minik kuşum, yavruşum, bebeğim” gibi sözcükler içten gelmediğinde söz kirliliği yaratmaktan başka bir işe yaramaz. İçinden ona “canım” demek geliyorsa, söylemelisin tabii ki, ama bunun da bir sınırı olmalı. Aynı şekilde “seni seviyorum” cümlesi de anlamsız yere, dakika başı sarf edilmeyecek kadar değerli. Eğer öyle hissetmiyorsan, bu cümleyi daha da tutumlu kullanmalısın. Böylece gerçekten söylediğinde bir anlam ifade eder ve karşındaki kişinin ayaklarını yerden kesmiş olursun. Bu senin en büyük kozun, ilişkinin başında bu hakkını kullanırsan, sonrasında duygularını ifade etmekte zorlanabilirsin.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer

Ünlü DJ’ler Xuma’da!

Bodrum’un gözde mekanlarından biri olan Xuma, yaz sıcaklarından bunalan tüm ünlülerin gelip serinlemeyi ve eğlenmeyi tercih ettiği bir plaj kulübü!          

Devamı   1253