Erkekler

Duymasın-bilmesin-görmesin!

İlişkide şeffaflık iyi, güzel de öyle sırlar var ki erkek arkadaşın tarafından bilinmesi başına sinir bozucu işler açabilir! İşte sonsuza kadar kendine saklaman gereken 20 sır!

1.    Eski sevgilinle olan yazışmaların: Sevgilinin bilmemesi gerekenler listesinin başında kesinlikle eski sevgilinle yaşadıkların var! Bu konuda özellikle telefonunda kalmış mesajlara ya da bilgisayarında kalmış msn kayıtlarına dikkat! Onun bunları gördüğünde ne hale geleceğini anlamak için ufak bir empati yapman yeter. Eski sevgilisine yazdığı romantik cümleleri bir yerde görsen ne yapardın? Neyse, düşünmesi bile yorucu! Sen şimdi en iyisi telefonunda ve bilgisayarında bir temizliğe giriş.
2.    Minik cilt problemlerin: Dönemsel, stres kaynaklı egzamanı erkek arkadaşına anlatır anlatmaz emin ol ki bunun bulaşıcı bir şey olduğunu sanacak ve kendisine de geçmesinden korkacak! İyisi mi sen ona bunu hiç belli etme. Erkekler bu tip konulardan hiç anlamadıkları gibi sen açıklasan da dinlemeyip sadece bildiklerine inanırlar. Bu yüzden egzamanı ya da benzer problemlerini kendine sakla!
3.    Sevgili günlüğün: Kafanı kurcalayan şeyleri ya da endişelendiğin konuları en açık şekilde günlüğüne yazıyor olabilirsin. Ama erkek dünyasının böylesine kızsal meselelere fazlasıyla uzak olduğunu unutmamalısın. Günlüğünü okuduğu anda senin bir çeşit paranoyak olduğunu bile düşünebilir! Ona karşı her ne kadar dürüst olsan da günlüğünü onunla paylaşman gerekmiyor!
4.    Barbie desenli pijamaların: Biz kızlar ne kadar büyüsek de çocuk yanımızı asla terk etmek istemeyiz. Pembe terlikler, Barbieler hala aklımızın bir köşesindedir. Ama dikkat! Bir gün seni pijamalarınla görecek olursa, üzerindekiler kesinlikle Barbieli pijamaların olmamalı. Onun gözünde bir anda 5 yaşında bir kız çocuğuna dönüşüp çekiciliğini yitirebilirsin. Çocuksu tutkuları arada bir de olsa frenlemek gerek:)
5.    Arkadaşlarına onun hakkında söylediklerin: Kız arkadaşlarla sevgiliyi çekiştirmenin tadı bir başkadır! Her gün ama her gün onunla neler yaptığımızı, yeterince romantik olup olmadığını, yolladığı mesajları arkadaşlarımızla saatlerce konuşabiliriz. Ancak onun bundan asla haberi olmamalı, çünkü bu kadar didik didik konuşulmaktan hiç hoşlanmayacağı kesin. Hatta utangaç bir tipse çok rahatsız olup yerin dibine girmek isteyebilir. Ona bunu yapma!

Yorum Yapın