Erkekler Manşet

“Bana bunu yapma!”

Okuduğun bu cümleyi hemen hemen bütün erkeklerden duyabilirsin! Evet, onlarla çoğu zaman gerçekten anlaşamıyoruz. Hatta ayrı dünyaların insanlarıyız desek yeridir! Ama aslında onlar, bizim gibi karmaşık değiller. İstedikleri şeyler ise çok basit!

Okuduğun bu cümleyi hemen hemen bütün erkeklerden duyabilirsin! Evet, onlarla çoğu zaman gerçekten anlaşamıyoruz. Hatta ayrı dünyaların insanlarıyız desek yeridir! Ama aslında onlar, bizim gibi karmaşık değiller. İstedikleri şeyler ise çok basit!

Nilgün Konakcı

Yalan söyleme

“Zaten ufacık bir yalan” diye düşünerek ona karşı dürüstlüğünden ödün verme. Çünkü bu beyaz yalan ileride ikinize de zarar verebilir. Ayrıca sana olan güveni de hızlı bir şekilde sarsılır. Hani derler ya her şey geri döner de, güven bir daha gelmez! Sorgulama “Kiminleydin?”, “Kim aradı?”, “Neden yazmadın?” gibi sorular polislere yakışır! 🙂 Bırak bu soruları onlar sorsun. Sen tıpkı bir prenses gibi cool davranmaya devam et ve karşındakini sorgularcasına peş peşe sorular sorma. Tabii onu kendinden soğutmak istemiyorsan…

Tripleri uzatma

Ufak tefek kaprisler biz kızların şanındandır ama bu halleri çok da uzatmamak gerek. Aranızda çıkan problemleri bir kez doğru düzgün konuştuktan sonra unutmalısın. Düşünsene, sürekli aynı problemlerden bahseden biri sence de “dırdırcı” biri haline gelmez mi? Nasıl ki ailen sana söylendiğinde ruhun daralıyor, işte bu şekilde sen de aynısını karşındakine yaşatırsın. O halde tıp! 🙂

Değiştirme!

Çünkü bunu sen yapamazsın! Karşındaki kişiyi değiştirmeye çalışmak ona saygı duymadığın anlamına gelir. Hem zaten sen onu öyle sevmedin mi? Neden şimdi değiştirmeye çalışıyorsun ki? İşte sana hayatın boyunca lazım olacak bir motto: Kimseyi değiştiremezsin, ancak kendini değiştirebilirsin! Böylece enerji değişir ve karşındaki de otomatik olarak kendi isteğiyle değişir.

Ex’leri karıştırma

Bu ilişkinin tam ortasına “eski aşk cephesi” açmaya gerek var mı? Bizce yok! Eski defterler, zamanla ikinizin gereksiz karşılaştırmalar yapmasına sebep olur ve mutluluğunuza zarar verir. Geçmiş geçmişte kaldı, şimdi yeni cümleler kurma zamanı!

Krizlere girme

Kıskanılmak bazen güzel şey. Ama dozunu kaçırdığında krizlere sebep olur ve yaşadığınız her kriz sizi yıpratır. Peki kıskançlığını dizginleyemiyorsan ne yapmalısın? Özgüvenini geliştirmek yapabileceğin en güzel adım. Kitaplar oku, videolar izle, kendinle mutlu olmaya çalış. Bu duygunun zamanla azaldığını göreceksin.

Eleştirme!

“Ahmet’i hiç sevmiyorum”, “Deniz ne çirkin kız” gibi onun arkadaşlarıyla ilgili bu tür cümleler kuruyor musun? Haydi ama kabul et, sen de bu betimlemelerden pek hoşlanmıyorsun. Sevdiği kişiler hakkında yaptığın bu olumsuz eleştiriler onun canını sıkacaktır. Hatta senden zamanla uzaklaşmasına bile sebep olabilir. Bu yüzden sen sen ol kimse hakkında olumsuz fikirlerini sunma.

Yorum Yapın