Erkekler

Aşk mevsimi

Kim demiş aşk sadece kasımda güzeldir diye! Her ay aşkın mevsimidir. Tüm güzelliklerle aşk tohumlarınızı şimdiden ekmeye başla, hasat için geç kalma:)

İpek Koşan

Arkadaş ol

Karşındaki kişiye aşık olsan bile önce onunla arkadaş olmalısın! Arkadaş olmayan insanlar zaten anlaşamazlar ki… Kahve içmeye çağırıp dertleşebilir, okul çıkışlarında yolu beraber yürüyebilirsiniz. Sen de ona hayatından bahsederek “aramızda gizli saklı yok” mesajını ona verebilirsin. Böylece seni kendine daha yakın hisseder.

Ortak arkadaşlar edin

Arkadaş ortamı oluştuğunda her şey daha kolay olabiliyor. İşte bu yüzden sürekli birlikte zaman geçirdiğiniz bir kanka ortamı olmalı. Özellikle de onun grubuna dahil olman ve arkadaşlarıyla iyi geçinmen senin için artı puan olacaktır.  

Dileğinden emin ol

Onunla gerçekten sevgili olmak istiyor musun? Ve acaba sevgili olmak istediğin kişinin kriterlerine uyuyor mu? Biz kızlar uzaktan birini beğenip, o kişiyi kendi kafamıza göre hayal eder ve aşık oluruz. Aslında aşkın genel tanımı da budur. Belki de o kişiyi tanısak hoşlanmayız bile. Bu yüzden onu iyice tanıdığından emin ol ve emin adımlarla ilerle. Eğer onu düşünüp onunla ilgili hayaller kurduğunda içini bir huzur kaplıyor ve bu seni mutlu ediyorsa, dileğin evrenle uyumlu demektir. Ama onu hayal ettiğinde kafanın içinde şüpheler oluşup bunlar seni rahatsız ediyorsa, çabaların boşa çıkabilir.

Sinyal gönder

Aşkınızın tohumlarını ekmek için adım at, ama asla peşinden koşma! Yapman gereken şey ona sürekli sinyaller göndermek ve ondan hoşlandığını ona kanıtlamak. Adım atma kısmını ise ona bırakmalısın. Senin adımların her zaman yumuşak ve yerinde olmalı. Nerede, ne yapıyor diye merak edip peşine düşme. Yalnızca “tesadüfmüş” gibi olan karşılaşmalar yaratabilirsin. O kısım da sana ait:)

Aktiviteleri kaçırma

Aşkının derdine düşün kendini sosyal hayattan koparma sakın. Okuldaki ve dışarıdaki etkinliklerden her zaman haberdar ol ve çoğuna katılmaya çalış. Hatta bunları duyur ve ne zaman, nerede olacağını öğrenmesini sağla. Bakalım neler olacak:)

Gülücük saç!

Herkes neşeli, mutlu ve kendinden emin kişilere bayılır! Hoşlandığın yakışıklı da kendisine sürekli gülümseyerek gelen ve tatlı tatlı bakan birinden mutlaka hoşlanacaktır:) Bu maddede uyman gereke en önemli kural rol yapmamak. Sen gerçekten mutlu, huzurlu ve keyif dolu bir kız ol. Gerisi zaten kendiliğinden gelir.

Takipleşin

Bu çocuğun seni tatillerde bile unutmaması gerek:) İşte bu yüzden sosyal medyadan yardım almalısın. Onu ekledikten sonra story ve fotoğraf paylaşımlarında seni görmesi oldukça etkili olacaktır. Ama lütfen olayı abartıp dakika başı story atma:) Günde 1 ya da 3-4 günde bir olması yeterli olur.

İletişimi koparma

Özellikle hafta sonları ya da uzun süre konuşamadığınız zamanlarda attığı storylere emojiler bırakmayı hatta yeri geldiğinde yorumlar yazmayı ihmal etme.

Anı biriktir

Baş başa ya da arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda mutlaka fotoğraf çek ya da çektir. Hatta bunları sosyal medyaya da yükle. Böylece yaşadığınız mutlu zamanların da anılarını biriktirmiş olursun.

Yorum Yapın