Erkekler

Aşk krizlerini aş!

Aşk çok tatlı ama bazen de bir o kadar acı! Aşktan dilin yanmasın istiyorsan, yakışıklı krizleriyle baş etmenin yollarını öğrenmelisin! İşte, bazı sıkıntılı durumlar ve çözümleri…

Platonik nasıl etkilenir?
Dünyanın en tatlı yakışıklısına aşık mı oldun? Onun da seni sevmesini mi istiyorsun? Bu taktikler işine çok yarayabilir…
Adımlar
1. Sağlam ve kararlı bir kişiliğe sahip olmak ilk adımdır, çünkü platonik aşkın peşinden koşmak gerçekten sabır gerektirir. Ne çok flörtöz ne de çok cool olmalısın. Pek çok yakışıklı bu iki uçtan nefret eder. Tatlı, eğlenceli ve kendine güvenli ol. İkisinin arasını bulabilirsin, emin ol.
2. Düzenli aralıklarla diş doktoruna git ve dişlerini her gün düzenli olarak fırçala. Hatta beyazlaştırıcı ürünlerden bile kullanabilirsin. Çünkü kötü kokular ve sarı dişler sadece onu değil, tüm yakışıklıları kaçırabilir.
3. Harika bir vücuda sahip ol. Bu hiç de zor değil, tek yapman gereken kızartmaları ve yağlı yemekleri kesmek. Bir de günde yarım saatten her gün küçük egzersizler yaparsan, yavaş yavaş sıkılaşmaya başladığını göreceksin.
4. Hafif de olsa mutlaka makyaj yap. Çantanda bir acil durum kiti taşı. İçinde sivilceler için iyi bir fondöten, cilt tipine uygun bir pudra, yanaklar neşeli görünsün diye allık, karizmatik gözler için göz kalemi ve delici bakışlar için de rimel olsun. Bunlar çok etkili silahlar unutma, ama asla makyajı çok abartma.
5. Onunla flört et ama mutlaka bir sevgilisinin olmadığından emin ol. Eğer bir kız arkadaşı varsa, “erkek arkadaş çalan kız” imajına sahip olmak hiç de iyi bir fikir değil.
6. Gardırobunu düzenle. Sevdiğin mağazalardan alışveriş yap, ama asla aşırı kokoş kıyafetler giyme. Kendine bir moda ikonu seçebilirsin. Örneğin Miley Cyrus ya da Selena Gomez iyi bir tercih olabilir.

Utangaç yakışıklı nasıl tavlanır?
Sana karşı bir şeyler hissettiğinden eminsin, ama bir türlü kaynaşamadınız… O zaman ne yapacaksın?

Adımlar
1.  Utangaçlığın bazı türleri vardır! Eğer aşağıda sayacağımız şekillerde davranışlar sergiliyorsa, senden hoşlanmadığı için değil, kendiyle ilgili sıkıntıları olduğu için garip davranıyor olabilir.
a) Eğer yanındayken konuşma güçlüğü çekiyorsa, yüzü elma şekeri gibi kızarıyorsa ve arada sırada alnında ter damlaları beliriyorsa, seninki fena utangaç.
b)  Aslında dışarıdan çok cana yakın bir tipmiş gibi görünüyor, ama sana karşı çok tutuk. O zaman bu çocuk gizli bir utangaç, çünkü sadece heyecanlandığı ve aşık olduğu kızın yanında ter döküyor. Geçmişte bir aşk acısı yaşamış ve açılmaktan korkuyor da olabilir.
c) Konu aşka gelince birden renk değiştiriyorsa ya da ortam ısındığında birden buz dolabına dönüyorsa, kendine güvenmiyor olabilir.
2. Utangaçlığının türü ne olursa olsun, onu rahatlatmanın en iyi yolu onunla tatlı tatlı konuşmaktır.
3. Onu korkutmayacağın cümleler seç, örneğin “Neden benimle konuşmuyorsun?” hiç de uygun bir soru değil. Onun yerine, önce ismini söyle sonra da “Bu günlerde neler yapıyorsun, eğlenceli bir şeyler var mı?” diye sor.
4. Güvenini kazanmaya çalış. İlişkiler pinpon oynamaya benzer. Sen bir cümle söylersin, o sana cevap verir. Sen bir adım gidersin, o bir adım gelir. Sevdiği şeylerden bahsetmek ve ondan sıcak cevaplar alabilmek sana ilk raundu kazandıracaktır. Ayrıca ona bir iki tatlı iltifatta da bulunabilirsin.

Cepte azıcık parayla nasıl buluşulur?
Harçlıkların suyunu çekti, ama seninkiyle buluşacaksınız. Şimdi ne yapacaksın? Hemen söyleyelim…

Adımlar
1. Yürüyüşe çıkın: İlle de bir yerlerde oturup bir şeyler yiyip içmek zorunda değilsiniz. Şöyle temiz havada güzel bir yürüyüş hem kaslarınıza hem de ruhunuza iyi gelir.
2. Ücretsiz konserleri takip et: Her konser parayla olmuyor ya da paralıysa bile kontaklarını kullanıp biraz halkla ilişkiler yaparak iki tane bilet ayarlayabilirsin.
3. Birlikte oyun oynayın: Sevgili olmak demek, birbirinin en iyi oyun arkadaşı olmak demek:) Masa tenisi, voleybol, basketbol oynayarak ne kadar kaynaşacağınızı bilsen şaşarsın.
4. Alışveriş merkezine gidin: İlle de bir şey almak zorunda değilsiniz ki. Mağazaları gezin ya da insanlar hakkında dedikodu yapın.
5. Diz üstü bilgisayarını al, bahçeye çıkın ve güzel bir romantik komedi izleyin.

Yorum Yapın