Erkekler Manşet

Aşk cesaret ister ama…

Tüm cesaretini topladın ve sonunda senin yakışıklıya aşkını ilan ettin ama beklediğin karşılık gelmedi. Peki şimdi ne olacak? Davranışlarını analiz edip onun ne hissettiğini öğrenmeye var mısın?

Sustu ve seni öptü

Onu sevdiğini söylemene karşılık senin yumoş yanaklarına bir öpücük kondurduysa sakın endişelenme! O da kesinlikle sana karşı yoğun hisler besliyor ancak şu anda bunu dile getirme konusunda biraz çekingen. Unutma, yakışıklılar duygularını ve hislerini açık sözlülükle dile getirmek konusunda başarısızdırlar. Senin cesaret edip söylediğin sözlere tatlı bir öpücükle karşılık vermesinin sebebi sözcüklerle kendini iyi ifade edemeyeceğinden kaynaklanıyor olabilir. Ona biraz zaman tanı. Eminiz, beklediğin sözleri sen de pek yakında duyacaksın. Dillere destan bir aşkın doğuşuna çok az kaldı!

Koşar adım kaçtı

Onu sevdiğini söylediğinde panik oldu ve gitti, seni de öylece ortada bırakmış oldu! Gerçekten baş etmesi zor bir durum! Bu hareketi seni her ne kadar delirtse de sakin olmaya çalış ve sessizliğini koru. Olgun davranan taraf ol ve hislerini anlayabilmesi için onu biraz yalnız bırak. Eğer birkaç gün geçtiği halde seni görmezden gelmeye devam ediyorsa, çok üzgünüz ama seninle aynı hisleri paylaşmıyor olabilir. İşte o zaman cesaretini tekrar konuştur ve son noktayı koymak adına ona neden böyle davrandığını sor. Gelecek cevaptan sakın korkma çünkü kapanan bir kapı diğer kapıyı açar. Böylece sen de artık kendi yoluna gidebilirsin!

Seni önemsemedi

Senin yakışıklı anlaşılan ciddi bir şeylere henüz hazır değil, senin hazır olman ise onu bir hayli korkutmuş! Erkekler duygularla baş etmeyi beceremediklerinde bu hiç hoş olmayan davranışı sıklıkla yapar ve görmezden gelirler. Ona ‘Seni Seviyorum’ demiş olman ilişkinizi bozmayabilir ancak tepkisiz kalması ikinizin farklı kafalarda olduğunu çok net gözler önüne seriyor. Sorun kesinlikle sen değilsin, asıl mesele seninkinin ilişkinin ciddi bir boyuta gelmesini istememesi. Bu noktada nasıl bir ilişki istediğini düşünmeli ve “tamam mı, devam mı?” kararını buna göre vermelisin.

Sevindi ama her şey aynı

Gerçek şu ki, karşındaki çocuk senin gibi aşk alanın sınırları içerisine henüz girmemiş. Seni duymamış gibi yapmıyor ya da tuhaf tepkiler vermiyor, aksine senin hislerinin farkında olduğunu söylüyor ve bu onu mutlu ediyor. Bize inan bu harika bir şey! Hoşlandığın yakışıklı ilişkinizin şu anki halinden çok memnun ve bir şeylerin değişmesini hiç mi hiç istemiyor. İkiniz de aynı, doğru yoldasınız ama sen birkaç adım önde olabilirsin. Bu durumda tavsiyemiz ilişkinizin bu şekilde gitmesine izin vermen. Emin ol, kısa süre içinde duymak istediğin o sihirli sözcükleri gereken büyü eşliğinde sana söyleyecek. Azıcık sabır!

Sinirlendi ve seni susturdu

Bazen ilişkilerimiz istediğimiz yönde gitmeyebilir. Karşındaki yakışıklının seni, senin onu sevdiğin gibi sevmeyebileceğini de ihtimallere eklemeyi unutma. Eğer seninki aşkına karşılık öfkelendiyse muhtemelen seni arkadaşı olarak görüyor ve bu arkadaşlığın yanlış hislerle bozulmasını istemiyor. Bu durumda yapabileceğin en doğru şey, bir an önce aşkını dizginlemen ve onunla konuşup eski halinize dönmek için çabalaman. Aşk her zaman karşılıklı olmayabiliyor ama karşılığını alabileceğin bir ilişki çok yakınlarında seni bekliyor olabilir. Umudunu kaybetme!

Yorum Yapın