Erkekler

Aldatılmanın üstesinden gel!

alt

Erkek arkadaşın seni aldattı mı? Öyleyse, aklında onlarca soru uçuşuyor olmalı! Tabii başta da ”Onu affetmeli miyim” sorusu!

Sevgilimiz tarafından aldatılmak dünyanın en berbat şeylerinden biridir! Öğrendiğimizde dünya başımıza yıkıldı sanır, bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacakmış gibi hissederiz. Hem çok sevdiğimiz kişi bunu bize yaptığı için deliririz hem de bizi bu şekilde kandırmış olmasını hazmedemeyiz! Bu duyguyu yaşayış biçimimiz ise yaşımıza, daha önceki tecrübelerimize ve karakterimize göre farklılar gösterir. Kimimiz bu duyguyla kolayca başa çıkar ve hayatına kaldığı yerden devam eder; kimimiz intikam almak için kolları sıvar; kimimiz ise yufka yürekliliği sonucu o kişiyi affederek ilişkiye kaldığı yerden devam eder… Sen de benzer bir durum yaşıyorsan ve ”onu affetmeli miyim” sorusunu kendine sıkça soruyorsan, işte önerilerin…

 

  • Aldatılmak, umutlarını ve güvenini kaybetmene, hatta öfke nöbetlerine kapılıp yanlış adımlar atmana neden olabilir. Böyle bir durumda arkadaşlarınla daha fazla vakit geçir ve mümkün olduğunca konudan uzaklaşmaya bak.
  • Aile, bu gibi durumlarda en büyük destekçidir. Sen de annenden ya da başka bir büyüğünden yardım iste.
  • Kendini başka işlere yoğunlaştır. Resim kursu gibi hobiler edinebilir, spor yaparak, özellikle de yüzerek stres atabilirsin.
  • Aldatılan kişinin başkalarıyla ilişki kurmakta zorlandığı bir gerçek! Sen de yeni bir ilişkiye başlayacağın zaman güven sorunu yaşayabilirsin. Ama bu durumu çok abartma ve karşına çıkan yeni insanlara şans ver.
  • Eğer seni aldatan sevgilini affetmeyi düşünüyorsan, davranışlarını çok iyi gözlemle. Bazı kişiler bir kez aldattıktan sonra bunun kötü sonuçlarını görüp ders alır ve bir daha aldatmanın yanından bile geçmezler. Erkek arkadaşın da pişman olduysa ve seni kazanmak için çaba harcıyorsa, onunla en azından arkadaş olarak görüşebilir ve belki ileride ona bir şans daha verebilirsin.
  • Diyelim ki, seni aldatan sevgilini affettin, ama yine hareketlerinde gariplikler sezinliyorsun… Böyle bir durumda ondan hemen uzaklaş! Çünkü uzmanlara göre bazı kişiler aldatmanın vermiş olduğu adrenaline bağımlı oluyorlar ve bu heyecanı yaşamak için bunu sürekli tekrarlıyorlar!
  • Eğer aldatılmak, uykularının kaçmasına, sürekli sinirli ve mutsuz olmana neden oluyorsa, bir uzmandan yardım al.

    Sevgilinin seni aldattığından ya da yalan söylediğinden şüpheleniyorsan, Heygirl Mayıs sayısındaki ”Kandıramazsın beni” konusunu okumadan geçme!

 

İlgini Çekebilir:
alt

Jessica Biel’in en güzel duvar kağıtları!

 

 

 

Yorum Yapın