Buradasın > Anasayfa uzman gözüyle Yüzümdeki lekeler
RSSRSS

 Selam, 17 yaşımdayım. Yüzümde beyaz lekeler var. Daha önce yoktu bu yaz çıkmaya başladı. Sanki o bölge güneşte hiç yanmamış gibi görünüyor. Haftada bir mango özlü maske uyguluyorum. Bu lekeler herkesin dikkatini çekiyor ve benim de sinirlerimi bozuyor. Ne yapabilirim? Bu arada karma bir cildim var. Bana yardım ederseniz çok sevinirim. 

Hande

Selam Hande, Dermetolog Vefa Gönenç, yüzde veya vücutta bulunan beyaz lekelerin birbirinden farklı hastalıkların belirtisi olduğunu söylüyor. Ve şu açıklamaları yapıyor: ”Pityriasis alba denilen son derece zararsız ve kendiliğinden geçebilecek bir hastalık olabileceği gibi, Tinea versicolor adı verilen bir mantar hastalığı da yüze yerleşebilir. Bunları birbirinden ayırmak gerekir; bu amaçla tetkik ve araştırma yapılmalıdır. Tedavileri ise farklıdır.
Rozi der ki: Deri hastalıklarının ayırıcı tanısının mutlaka uzman bir doktor vasıtasıyla yapılması gerekir. Bu nedenle, cilt problemlerinden kurtulmak için hemen bir dermatoloğa başvurulmalı.
19 Oy
 


Uzman Gözüyle

Merhaba Heygirl, beş senedir sıkı dost olduğum bir arkadaşım var. Ortak dostlarımızla birlikte zaman geçirirdik. Bu sene her şey değişti. Onun yeni dostları oldu. Ben onun dostlarıyla ...