Buradasın > Anasayfa uzman gözüyle “Kardeş istiyorum”
RSSRSS

Merhaba, annemlere belli etmesem de bir kardeşimin olmasını çok istiyorum. Anneme bu konudan bahsettiğim zaman hemen “olmaz” diyor. Çevremdeki herkesin kardeşi var. Çocuklarla aram çok iyi. Hatta kimin çocuğuyla ilgilensem, “Bir kardeşin olsa çok iyi bakarsın” diyor. Ne olur bana yardım edin. Bu psikolojiden nasıl kurtulabilirim?

Selam, annenlerin yeni bir çocuk fikriyle ilgili endişelerini öğren. Maddi sorunlar nedeniyle mi, bakılamayacağından mı, annenin yaşı gereği mi çocuk fikrine karşılar. Bu nedenleri konuşabilir, senin yapabileceğin bir şey varsa katkıda bulunabilirsin. Anne ve babanın mutlaka mantıklı nedenleri vardır, yoksa onlar da birbirlerine destek olacak iki çocuk isterler. Mümkün değilse, arkadaşlarının kardeşlerini severek, kimsesizler yurdu yakınsa oraya giderek bu özlemini giderebilirsin.
 
16 Oy
 


Uzman Gözüyle

Merhaba Heygirl, beş senedir sıkı dost olduğum bir arkadaşım var. Ortak dostlarımızla birlikte zaman geçirirdik. Bu sene her şey değişti. Onun yeni dostları oldu. Ben onun dostlarıyla ...