Buradasın > Anasayfa uzman gözüyle “Bir çıktığım yok”
RSSRSS

Selam 16 yaşımdayım. Sorunum erkekler ya da bütün sorun benden kaynaklanıyor. Onlarla diğer kız arkadaşlarım gibi samimi olamıyorum. Çevremdeki herkesin güzel olmayanların bile bir çıktığı var ama benim yok. Bu neden kaynaklanıyor bilmiyorum. Kendimi çok yalnız hissediyorum. Ne yapabilirim?

Selam, sorununu bu kadar içten paylaşman ne güzel. İçinde bulunduğumuz zamanda hepimiz için şöyle bir tuzak var; artık ne istediğimize göre değil, çevremizin bizden ne istediğine göre yaşamımızı şekillendiriyoruz. Etrafında herkesin bir flörtü olması sana mutlaka senin de olması gerektiği yolunda bir mesaj veriyor olmalı. Hatta bazen daha da ileri gidip, dahil olduğumuz grubun normlarına uygun değilsek kendimizi başarısız hissedebiliyoruz. Bu da benlik algımızı olumsuz etkileyerek, kendimizi değersiz hissetmemize sebep oluyor. Kendini değersiz ve sevilmeye layık bulmayan birini kim sever sence? Belki henüz hazır olmadığın bir şey bekliyorsun kendinden. Sınırlarının fakında olman, mutlu olacağın seçimler yapman ve bu sorunu kolaylıkla çözebileceğine ilişkin inancını kaybetmeden sağlam adımlarla ilerlemen dileğiyle, sevgiler.
 
160 Oy
 


Uzman Gözüyle

Merhaba Heygirl, beş senedir sıkı dost olduğum bir arkadaşım var. Ortak dostlarımızla birlikte zaman geçirirdik. Bu sene her şey değişti. Onun yeni dostları oldu. Ben onun dostlarıyla ...