Buradasın > Anasayfa uzman gözüyle Utangaç olmak istemiyorum
RSSRSS

 

 Ben çok utangaç, çekingen kimseyle diyaloğa giremeyen biriyim. İnsanların önünde konuşamıyorum, neredeyse hiç arkadaşım yok. Herkes benimle dalga geçiyor. Hep yalnızım. Şimdi tamamen değişmek ve yepyeni bir insan olmak istiyorum. Geçmişi unutup kendimi yenilemek istiyorum. Konuşkan, kedinden emin, güçlü karakterli, utangaç olmayan biri olmak istiyorum. Ama bütün bunlar nasıl olacak, hiç bilmiyorum. Birileri bana yardımcı olabilir mi? 

ECE 

Sevgili Ece, utangaçlık ve çekingenlik, kazanılmış bir davranıştır. Doğuştan gelmez, değiştirilebilir. Yaşam bir öğrenmedir. Her şey öğrenme sonucu olduğu için, öğrenerek davranış değişikliği geliştirebilirsin. Ne istiyorsan o olabilirsin. Bunun için psikolojik yardıma ihtiyacın var. Sorunları objektif olarak görebilmeli, teknikler uygulamalısın. Danışmanınla birlikte yol alabilirsin. Arkadaşların ve grupların sürekli değişebilir. Ama sen izin vermediğin sürece, kimse seninle dalga geçemez. Şimdiden kendini fark edip bununla yüzleşmen bile büyük bir adım.

 

 

İlgini Çekebilir:

alt Dünyanın en güzel 25 duvar kağıdı için tıkla!

 

 
21 Oy
 


Uzman Gözüyle

Merhaba Heygirl, beş senedir sıkı dost olduğum bir arkadaşım var. Ortak dostlarımızla birlikte zaman geçirirdik. Bu sene her şey değişti. Onun yeni dostları oldu. Ben onun dostlarıyla ...