Buradasın > Anasayfa mutfak Tatlıda favorisi "budur": pankek!
RSSRSS

altAnnene güzel bir tatlı yapmaya ne dersin? Üstelik tarifi Atiye'den! Yanında bonus olarak da harika bir yemek sohbeti var!

altAtiye diyor ki!

Yemek yapmayı çok seven Atiye, bak bize neler anlattı?

Yemek yapmayı sever misin?        
Evet. Her şeyi yaparım! Özellikle makarna ve pizza yapmaya bayılırım!

Pizzayı nasıl yapıyorsun?    
Ben ince sevdiğim için tortellini kullanıyorum. Malzemelerimi kendim seçiyorum. Fırına koyduktan sonra da zaten 10 dakikada pişiyor.

Evde yemek yapmaya fırsatın oluyor mu?
Fırsat bulduğumda yapıyorum. Bu da haftada bir iki gün oluyor. Çoğunlukla eve geç geliyorum ve canım gerçekten yemek yapmak istemiyor... Dışarıya sipariş veriyorum ya da dışarıdan yiyorum. Ama boş günüm olduğunda ve keyfim yerinde olduğu zaman çok seviyorum yemek yapmayı!

Peki, en son ne pişirdin kendine?
Türlü yaptım galiba. Patlıcan, kabak, soğan, sarımsak, domatesli yapıyorum. Yanına da acılı pilav. Makarnayı da çok güzel yaparım. Özellikle de somonlu makarnaya bayılırım.

Bir gün boyunca neler yediğini sayabilir misin?

Kahvaltıda probiyotik yulaf ve müslinin içine kuru meyveler ekliyorum. Ceviz, badem ve yoğurtla birlikte karıştırıyorum, bal döküyorum. Bu benim kahvaltım oluyor. Bazen de yanında yumurta yiyorum ve fıstık ezmeli ekmek, bir de peynir hastasıyım.

Öğle yemeği?
Kuru fasulyeyi çok seviyorum, yanına da pilav... Atatürk’ün de zaten favori yemeği buydu. Yanında da domates ya da mercimek çorbası. Akşam da kendi makarnam.

Fırında yapılan yemekleri mi daha çok seversin, yoksa kızartmaları mı?
Kızartmalar galiba. Özellikle patates kızartmasını çok severim.

Yediklerinin organik olmasına özen gösteriyor musun?
Evet kesinlikle. Yani organik şeyler daha pahalıya geliyor, ama yine de buna değer. Kimyasal maddeler içermiyor ve daha sağlıklı oluyor, daha lezzetli oluyor. Köy yumurtası da öyle mesela. O da benim için organik sayılır.

Bulabiliyor musun burada köy yumurtası?
Biraz zor oluyor. Bazen satılıyor süper marketlerde, ama şanslı olmak lazım... Bazen de pazardan alıyorum.

Hoşlandığın biriyle akşam yemeğine çıkacaksın... Nereye gitmek istersin?
Uzak Doğu Yemekleri’ni seven biriyse, birlikte bir Çin ya da Japon restoranına gitmek isterim.

 
144 Oy
 


Uzman Gözüyle

Merhaba Heygirl, beş senedir sıkı dost olduğum bir arkadaşım var. Ortak dostlarımızla birlikte zaman geçirirdik. Bu sene her şey değişti. Onun yeni dostları oldu. Ben onun dostlarıyla ...