Buradasın > Anasayfa heygirl zoom 15 adımda kendine güven
RSSRSS

Kendini sevmeyi ve kendine güvenmeyi başarabiliyor musun? İşte kendine olan güvenini kazanmaya yardımcı olacak 15 ipucu...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hepimizin kafamızı kurcalayan ve yaşamımızı allak bullak eden korkuları var. Kimimiz üniversite sınavında başarılı olamamaktan korkuyoruz, kimimiz sevgilimizden ayrılmaktan... Sorunumuz ne olursa olsun, sebebi hep aynı. Güvensizlik! Kendimize güvenmiyoruz. Sonuç olarak da hayatımızı çekilmez hale sokuyoruz. Halbuki bunun tersini başarmak çok da zor değil. Küçük ipuçlarını dikkate al yeter!
1. İşe kendini sevmekten başla. Artıların ve eksilerin, güzelliklerin ve kusurlarınla kendini sev. Fiziğini ve kişiliğini sevmediğin birine nasıl güvenebilirsin ki?
2. Unutma, ancak sen kendini sevdiğin zaman başkaları da seni sevebilir. 
3. Hem kendine hem de başkalarına karşı dürüst ol. Maskelerini çıkar ve rol yapma.
14 Oy

Toplam 20 yorum var

Rss
Çevremizde kendimize güvenmemiz için o kadar neden varki güvenmemi sağlayacak şeyleri göremiyorum bunun beni içine alan en karanlık şey olduğunu düşünüyorum aynaya baktığımda gördüğümle hissettiğim kişi arasında o kadar fark var ki ..
Belki de bunun sorumlusu içinde bulunduğumuz hayat şartlarıdır .
Arkadaşlar benimde senelerden beri güven sorunu var, ona bakarsanız çoğu insanın bu sorunu var ama bilmiyorlar bilseler bile kendilerine konduramiyorlar.Simdi siz hepiniz kemdime güvenim yok diyorsunuz, bunu bilmek ve söyliyebilmek ve ayrıca yardım istemek iyileşmenin yarısıdır!!! Şimdi gelelim bana ben resmen savaşıyorum kendimle, güven eksikligi çok zor birşey .bazı günler kendimi iyi hissediyorum sonra mesela bir arkadaşının bakışıyla morelim sıfır olabiliyo.Ama kendimi toparladim allahdan böyle hayat devam edebilirmi sizce resmen kendi kendime hayatimi mahvediyorum, sonra başladim kötümser düşünmemeye ne kadar zor olsada ama işe yaradi, sizde öyle diğerleri hayatini yaşarken bizde o öyle bakti o simdi hakkimda şöyle düşünüyor diye kendimizi evimizde harab ediyoruz, haa bunuda söyliyim bide dua okuyun bu beni acayip derecede rahatlatti ve daha iyimser bakmama yardimci oldu.hepinizi başatilar dilerim!!????
ya arkadaslr kendnıze guvensız olsanz ble sakın bunu cevrenıze bellı etmeyın cnku ona gore muamele gorursunuz caktrmayın yani :-Dok sal gtsın ya hayat kısa zamn gecıo gun gelır bu hallerını ararsn ama bulamazsn ıste ozamn ne kdar aptalmısım o yıllarmn kıymetnı blemedm dersın ya cenem yoruldu ok kendnıze guvenın yada caktrmayın ;-)
ben daha 13 yaşındayım ve yaşıma göre gerçekten çok kötü şeyler yaşadım arkadaşlarım tarafından sürekli dışlanıyorum ama artık herşey benim elimde bireyin kendine güvenmesi ilk başta çok zor olabilir ama bunu başarınca gerçekten ne kadar saçmaladığınızı anlıyorsunuz emin olun kendinizi üzmeye hiç değmez :-)
bende küçklükten beri güven sorunu var bir türlü kendimi sevemedim hep kendime kusurlar buldum kendimle barışamadım 42 yaşndayım bu güne kadar kimseyle kavga etmetim ama bir kaç kişini ağzını burnunu kırmak istiyorum ama yapamıyorum kuvetimvar amayapamıyorum bu konuda bana yardım cı olur sanız sevinirim saygılar yani güven konusunda
BaşlangıçÖnceki1234SonrakiSon

Yorum Ekle


  • >:o
  • :-[
  • :'(
  • :-(
  • :-D
  • :-*
  • :-)
  • :P
  • :\
  • 8-)
  • ;-)

   


  Uzman Gözüyle

  Selam Heygirl! 12 yaşındayım. Eskiden sevdiğim bir çocuk vardı. O da beni seviyordu, ama şimdi başkasıyla çıkıyor ve sanırım bana gıcık oluyor. Benim çok gizli bir olay...