Buradasın > Anasayfa heygirl zoom
RSSRSS
heygirl Zoom
Arkadaşım olur musun? Arkadaşım olur musun?
Bütün arkadaşlar değerlidir ancak bazılarının yeri farklıdır. Onlara çok kızsan da oldukları gibi kabul ettiğin zaman sana ne kadar yardımcı olabileceklerini görürsün:)

Yakışıklıyı 6 saniyede tavla! Yakışıklıyı 6 saniyede tavla!
Hoşlandığın yakışıklının dikkatini çekmeye kararlıysan, bu yazıyı kaçırma! Çünkü şimdi sana erkeklerin ilk 6 saniyede kızlarda nelere dikkat ettiklerini anlatacağız!

Öğrenci hayatı avantaj dünyası Öğrenci hayatı avantaj dünyası
“Okul ne zaman bitecek” diye sızlanırken, öğrenci olmanın ne kadar avantajlı olduğunu unutuyorsun. İnanmıyor musun? O halde bu yazıyı mutlaka okumalısın!

El yapımı terapi:) El yapımı terapi:)
Biraz rahatlamaya ihtiyacın var, ama ne yapacağını bilmiyorsun. Bunun için ille de psikoloğa gitmene gerek yok. İşte sana iyi gelecek, terapi gibi öneriler… Uygulaması bedava, sonucu harika:)

Anneleri anlama kılavuzu Anneleri anlama kılavuzu
Israrcı kişiliklerine, korumacı yapılarına, her şeye karışmalarına rağmen onlar bizim meleklerimiz, biricik annelerimiz. Onları anlamak, tartışmaları önlemek için bu yazıyı mutlaka okumalısın:)
Yazı: Fatma Karaca
Yemek yemeden kaç gün yaşanılır?
Annelerimizin klasik "yemek yedin mi" diye sormasıyla başlayıp "Bunu da ye, onu ye" diyerek önüne buzdolabının yarısını koyması ve sürekli zayıflığından şikayet etmesi anormal gelmesin. Çünkü anneler kulübünün birinci kuralı, "Yemek yemeye zorla!" dır. "Ben tokum" demek çözüm değildir. Sakın kendini yorma! O yemekten kaçamayacaksın; önce bunu kabullen:) Sonrasında ise yapman gereken çok basit: "Kendi yemeğimi ben koyarım, sen zahmet etme" demek. Yoksa tencerenin yarısını tabağında bulabilirsin:)
Ben geldim evet...
Kimin geldiğini görmesine rağmen teyit etmek amaçlı tekrardan "Sen mi geldin?" diye soran kişiye "Anne" denir:) Hiç boşuna, "Tabii ki ben geldim" ya da "Yok hala yürüyorum" gibi çıkışlarda bulunma. Hayatın boyunca aynı esprileri yapmaktan sen bile sıkılabilirsin. Bu tip hareketler hoşgörü çıtanı yükseltmene yardımcı olur, aldırma:)
Akşam yatmayı sabah kalkmayı bilmemek
Sen de gece kuşu olup sabah bir türlü kalkamayanlardan mısın? O halde sık sık annenden aynı şeyleri duyuyorsundur. Sabahları alarmı ertelemeden kendi kendine kalkmayı öğrenene kadar böyle devam edecek. Sen en iyisi annenle bir anlaşma yap ve sadece hafta sonları geç yatıp saatlerce uyuyacağını söyle. Böyle bir anlaşma sonrasında sana anlayış gösterecektir.
Saat kaç oldu?
Annen kolundaki ve evdeki saate inat geç geldiğinde, saati hep sana soruyorsa yalnız değilsin demektir:) Bu lafları duymamak için sana söylenen saate sadık kalman gerekiyor. İzin alırken ne konuştuysanız ona göre hareket etmelisin. Unutma, bu lafı son zamanlarda fazlaca duyuyorsan, ikinci bir emre kadar dışarı çıkman yasaklanabilir. Hem de yaz gelmişken hiç de hoş olmaz:(
Peki anneciğim:)
İzin almadığında ya da ailenin dediklerini yapmadığında annenden itirazlar gecikmez ve yarı sinirli yarı üzgün bir şekilde "Bu evde benim hiçbir söylediğim olmuyor zaten" diyerek seni etkilemeye çalışabilir. Annenle böyle bir konuşma yapmak istemiyorsan, onun gönlünü alarak hareket etmelisin. Örneğin, onun dediklerine "peki" deyip sonra kendi fikrini söyleyerek tatlı dille ikna etmeye çalış. Böylece hem onun dediği olur hem de senin istediğin.
Bilgisayarla geçirilen fazla vakitler
Ders çalışıyormuş havasında odanda takılırken, çat kapı giren annene sürekli bilgisayar başında yakalanıyorsan, çok önemli bir şeyden hala haberin yok demektir! Klavyedeki Windows işaretinin olduğu tuşa ve "D" tuşuna aynı anda bastığında bilgisayarın bütün açık sayfaları aşağı indirip masaüstünü gösterebilirsin. Bu şekilde yakalansan bile daha yeni açtığını söyleyerek kurtulabilirsin. Yalnız dikkat, bunu fazla abartmamalı dersleri ihmal etmemelisin.
Dağınık odalar
Oda niye dağılır, bırakılan eşya neden bırakıldığı yerde değildir? Bilim ne kadar gelişirse gelişsin bu soruların cevabı hiçbir zaman bulunmayacak herhalde:) Annenle bu tip tartışmalar yaşamamak için kendine hemen yeni bir huy edinmelisin: Düzenli olmak! Her şeyi tertipli bir şekilde olması gerektiği yere koyarsan, kimseye sormadan kolayca bulursun. Aynı şekilde odan da her zaman toplu olacağı için sürekli uyarılmazsın.
Önce dersler!
Bazen ne istersen karşına; yapmadığın ödevin, düşük gelen notların çıkabilir. Her söze başladığında "Sınavlar ne alemde" diyerek konu hep başka yerlere çekilir. Temkinli davranırsan zafer senin olabilir. Bir şey istemeden önce derslerinden bahset. "Yaa notlarım da nasıl güzel görüyorsun dimi? Zaten hoca hep beni överdi. Bu arada ben akşam çıkabilir miyim" dersen, bu müzakereye 1-0 önde başlamış olursun:)
O gün gelsin düşünürüz
Dikkat, bu bir oyalama cümlesidir! Sakın aldanma. O gün geldiğinde de "Bugün mü söylüyorsun" diyerek emri vaki yaptığın için izin vermeyebilir. Sen günler öncesinden söyleyerek en doğrusunu yapıyorsun. O büyük güne kadar yılmadan haber verip söylemeye devam et. Kazanana kadar mücadele et, zafer senin olacak:)

Büyüyünce ne olacağım? Büyüyünce ne olacağım?
Tercih zamanı yaklaştıkça kararsızlığın daha da artıyorsa, hangi mesleği ve alanı seçeceğine bir türlü karar veremiyorsan, panik yok! İşini kolaylaştırmak için bu adımları takip edebilirsin:)

BaşlangıçÖnceki12345678910SonrakiSon

 


Uzman Gözüyle

Merhaba Heygirl, beş senedir sıkı dost olduğum bir arkadaşım var. Ortak dostlarımızla birlikte zaman geçirirdik. Bu sene her şey değişti. Onun yeni dostları oldu. Ben onun dostlarıyla ...