Sistem saati: Pzr Ekm 26, 2014 5:03 am

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 183 ileti ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sonraki
 Sıfırlanmış Bir Hayat 
Yazar Mesaj

İleti Sıfırlanmış Bir Hayat

Bölüm 1

Neden hep aynı şeyler tekrarlanıyordu ? Uyan okula git eve gel bütün hayatım bu 3 şey arasında geçmemeliydi.Ders açısından gayet iyiydim üstelik.Peki ya sosyal hayat? Tabii ki dostlarım vardı ama ne görüştüğüm vardı nede bir etkinlik içinde bulunduğumuz vardı.Bugün okuldan geldikten sonra bunu düşünmeye karar verdim.Aynada kendime baktığımda at kuyruğu modelinde kahverengi saçlar büyük yeşil gözler minik bir burun ve kalın dudaklar gördüm.Kendime hiç bu kadar detaylı bakmamıştım hayatımda.Sivilcem bile yoktu üstelik.Ben gerçektende diğerlerine göre güzel bir kızdım aslında.Sadece kendime ait bir stile ihtiyacım vardı.Üstüme başıma baktığımda fiziğim gayet güzeldi üstelik.Zayıftım ve bembeyaz bir tene sahiptim.Birkaç kere gözlüğü çıkarıp taktım.Sanırım gözlükte bende gayet güzel duruyordu.Ama yıllardır aynı modeli kullanıyordum.Sanırım büyük bir değişime ihtiyacım var.Hemen gardırobuma baktım.Hepsini teker teker denedim.Çoğu bana olmuyordu.Zaten hiçbirini de kendim almamıştım.Hemen gizli bölmemdeki paralarımı çıkarttım.170 lira vardı.Hemen birkaç yere daha baktım ve 200’e tamamladım.Hava yağmurlu olduğu için dışarı çıkmak istemedim.Bende alacaklarımın listesini yaptım ve internetten birkaç mağazaya baktım.Beğendiğim modelleri işaretledim.Birden aklıma takılar ve ayakkabılar geldi.Hemen girişe doğru giderek ayakkabılarıma baktım.2 babet 1 Çizme 1 tane Converse’im vardı.Hepside eski püskü moda olmayan şeylerdi.Sonra odama geri dönerek takı kutuma baktım.Hepsi hediyeydi ve tarzım olmayan şeylerdi.Listeme ayakkabıları ve takıları da ekledim.Birkaç online alışveriş sitesini gezdim.Birkaç moda hakkında siteyi araştırdım.Aslında modayı sevmezdim ama en sevdiğim renkler moda olduğu için mutlu olmamış da değilim.Sonra aklıma gözlük modelleri geldi ve en trendy olanlarına baktım.Wayfarer modeli gerçekten çok hoşuma gitti.Fiyatlarını araştırdım.Eğer notlarımı yüksek tutabilirsem ailemden hediye olarak gelebilir diye düşündüm.En son saate baktığımda 8 olmuştu.Kapının açıldığını duydum.Babam gelmişti ve çoktan mutfağa geçmişti bile.Karnımın acıktığını hissederek babama yardım etmeye karar verdim.

Bölüm 2

Okuldan geldiğimde alışveriş listemi hazırlayıp alışverişe çıktım.Gözüme alışveriş merkezine varmadan birkaç indirimli ve birçok fırsatı olan yer çarptı.Dönüşte onlara yeniden bakmaya karar verdim.İlk olarak gözlükçüye girdim.Wayfarer modeli biraz pahalıydı ama ona benzer fiyatı daha uygun birkaç tane buldum.Hemen lacivert çerçevelisi aldım.Ama elimde sadece 50 lira kalmıştı.Aslında gerçek fiyatı 200 liraymış ama indirim varmış.Bide parayı nakit ödeyince gayet uygun fiyata oldu gerçekten.Kıyafeti geçtim ve takılara bakmaya başladım.Pek aradığım gibi şeyler yoktu.Hep süslü püslü pembe pembe.Hiç sevmem.Alışveriş merkezi dışındaki ucuzcuları yeniden gezmeye başladım.10 liraya çok güzel 2 tane okul için triko 2 tane siyah ve lacivert olmak üzere tişört aldım.Üstelik hepsini de içime sinerek aldım.Zor beğeniyorum , evet.Şimdi ise elimde 30 liram kaldı.Çantalara bakmak için yanındaki çantacıya girdim.Sade biraz sportif bir şey arıyordum.20 dolara çok güzel bir çanta keşvettim.Satıcı kadın benim için onu 15 liraya indirdi.Krem rengiydi ve çok kullanışlıydı.Gezecek bir yer kalmadığı için köşedeki cafeden sıcak çikolata aldım.Eve gelince heyecanla bütün kıyafetlerimi ve çantamı torbalardan çıkararak denedim.Gözlüğüme de baktığımda gerçekten bana çok yakışmıştı.Şimdi ise sırada ayakkabı ve takılar kaldı.

Bölüm 3

Harçlık günüm yaşasın ! Bir kaç hafta bir daha alışverişe çıkamam herhalde çünkü pek param kalmadı.Birazcık biriktirmeyi düşünüyorum.Hemen yarın gelsin ve okul için yeni kıyafetlerimi giymek istiyorum.Acaba gözlüklerim için yorumlar ne olacak ? Yeniden internetten ayakkabılara ve elbiselere baktım.Özellikle o kadar güzel bir ayakkabı gördüm ki.Üstelik satıldığı yerde buradan 10 dakika sürüyor.Ama birazcık daha para biriktirmem lazım.Hem sportif hem de şık.Gerçekten çok beğendim.Dünden kalan yorgunlukla bütün gün yattım.Biraz kitap okudum.Bloguma yazı yazdım.Hemen de akşam olmuştu.Bu arada aldıklarımı ailem de çok beğendi.Ama sanırım odamda birazcık yenilenmeye de ihtiyaç vardı.Perdeler eskiydi , yatak örtüsü çocuksuydu ve rengi solmuştu.Topluydu ama sıkıcıydı.Birkaç tablo ve dekoratif eşya çok güzel durabilirdi.Annemi birdahaki hafta sonuna dekoratif eşya satan yere alışverişe gitmek için ikna etmem gerekiyordu.Bunları düşünürken aklıma ödevlerim gelmişti.Nasıl olur unutabilirdim ? Hemen masamın başına oturarak ödevlerime koyuldum.Aslında çabuk bitmişti.Saat daha 5:00’i gösteriyordu.Sahile inip yürüyüş yapmak istedim.Hemen spor çantamı hazırlayıp aşağı indim.Kaykay parkına kadar ilerledim.Bmx yapanlar paten ve kaykay kayanlar gerçekten ilgimi çekmişti.Aslında paten gerçekten güzel.Zaten yapanların vücuduna bakıyordum da geçekten çok düzgün.Somestr tatilinde bir spor kursuna yazılabilirim aslında.Bunları düşünürken karşı taraftan kaykayla gelen bir çocuk gördüm.Ama bana bakmadan hızlı önümden geçti.Etkilenmiştim ama onu birdaha göreceğimi sanmıyorum.Neyse eve dönme zamanı.Karnım da acıkmaya başladı zaten.

Bölüm 4

Sabah uyandığımda kendimi gayet dinç hissediyordum.Hemen özenle hazırlanıp evden çıktım.Sınıfta bütün ilgiyi ben toplamıştım.Öğretmenlerim de gözlüğümü çok beğenmişlerdi.Eskisi renkli ve çocuksuydu ama şimdiki lacivert ve daha ilgi çekiciydi.Arkadaşlarım ise çantamı nerden aldığımı merak ettiler.Okulda gelen geçen bana bakıyordu ve aralarında konuşuyorlardı.İlgi odağı olmak güzel bir şey bence.Bu gün çok hızlı geçmişti yada bana öyle geliyordu.Okul çıkışında her zamanki gibi büfeye uğrayıp soğuk sandviç aldım.Tam parayı verirken dün gördüğüm kaykaycı çocukla karşılaştım.Gelişine gülümseyerek şişe kola aldı ve yoluna devam etti.Ben ise elim havada ona bakıyordum.Büfeci aldırmadan elimdeki parayı aldı ve bende o arada kendime geldim.Aslında onu takip etmek isterdim ama kaykayın hızına yetişemem ve belki uzak bir yerde oturuyor olabilir.Eve dönmenin vakti geldi sanırım.Eve geldiğimde kimseler yoktu.Birazcık uzanmak istedim.Kapının açıldığını duydum ve aşağı inip annemi karşıladım.Dekoratif eşya satan yer konusunda hemen ikna edebildim.Bunun yanında matematik notumu da söyleyince hemen 20 lira kazandım.Babamda en az 20 verirse 70 liram olacak ve ayakkabı için bir dahaki haftaya alışverişe çıkabilirim.Ama hala aklımda nasıl bir ayakkabı alacağım konusunda hiçbir fikrim yok.Belki ailecek alışverişe çıktığımızda aldırırım.Etek almayı düşünüyorum aslında.Her şey babama bağlı.

Bölüm 5

Tam tahmin ettiğim gibi param 70 lira oldu.Ama ödevlerden dolayı dışarı çıkmaya pek iznim yok.Kaykaycı çocuğu bugün yeniden gördüm.Yine şişe su alıp kaykayıyla aynı istikamete doğru yol aldı.Belki de her gün uğruyordur da ben fark etmiyordum.Ama onunla iletişime nasıl geçeceğimi bir türlü bulamadım.Eve dönerken aklıma Sine’yi aramak geldi .O da hep Şaşkınbakkal kaykaycılar mekanında paten kayardı ve geniş bir çevresi vardı.Hemen ona mesaj atmak için telefonumu açtım ama onun numarası bende yoktu.Eve geldiğimde annem gelmeden Facebook’tan ona mesaj attım.Tam atarken onun online olduğunu gördüm ve mesajı sildim.Uzun zamandır görüşmüyoruz falan filan derken onu tanıdığını öğrendim.Ama onun çevresinde o kadar siyah kıvırcık saçlı yeşil gözlü zayıf ve kaykaycı çocuk vardı ki hangisi olduğunu tam olarak bilmiyorum.Bana birkaç adres verdi ama anahtar sesini duyduğumda bilgisayarı kapatmak zorunda kaldım.Yarına kadar beklemek zorundayım derken annemin mesai yapacağını ve öğle molası verip gideceğini öğrendim.Mutlu olmanın yanı sıra ödevlerimi de hatırladım.Annem evdeyken hemen onları yaptım ve saat 4:00 gibi annem evden ayrılınca hemen Facebook’a geri döndüm.Sine hala açıktı ve internetim kesildi diyerek yalan söylemek zorunda kaldım.Bana 5 adres vermişti 2’sini eledim çünkü o çocuk değildi ama geriye kalanların avatarında metal temalı resimler vardı.Bu kültürü iyi bilirim.İlk başta 3’ünede mesaj atmak geldi ama aptallık olacağını düşünerek vazgeçtim.Ne diyebilirdim ki “selam ben büfedeki kız.Sen her gün büfeden su alan çocuk musun?”.Kesinlikle Sine’yle iletişimde kalmalıydım.Birkaç özelliğini daha araştırmalıydım.Sonra o yolun kaykaycıların takıldığı yere gittiğini öğrendim.Şu bol ödevli hafta bitse de bende oraya takılsam diye düşünüyorum

Bölüm 6

Sine’yle okul çıkışı görüşmek için randevulaştık.Eve uğrayıp hemen üstüme başıma çeki düzen verip sahile indim.Sine ordaydı.Uzun bir konuşma sonrası hemen mekana vardık.Yürürken okuldan ve özellikle kıyafetlerden konuştuk.Sine benim 6 yaşımdan beri arkadaşımdır.Pek samimi olmasakta bizde kalıp pijama partisi verdiğimiz olmuştur.Ayrıca bütün ödevlerde gruplaşa yaptığımız zaman onu da alırdık.Derslerinde orta halliydi ama hırslı olduğundan dolayı iyi bir Anadolu Lisesi’ni kazanmış.Gezmeyi tozmayı ve alışverişi çok sever.Tam bir Rap hastasıdır.Basketbolda çok iyidir.Her yaz tatilinde saçlarını renkli renkli boyatır.Tek kulağında en az 5 tane delik vardır.Sınıfta lakabı gözlüktü çünkü okula gelirken hep fosforlu marjinal güneş gözlükleri takardı.Tenefüslerde bile öyle gezerdi.Sırf bunun için hocalardan azar yerdi.Bunları konuşurken mekana gelmiştik bile.Çocuk ortalıkta yoktu.Bizde McDonalts’a gidip yemek yedik.Döndüğümüzde sahil kenarında takıldık.Tabii benim amacım çocuğu takip etmekti.Sine bu arada mekanda birkaç kızla takıldı.Bende oturup çocuğu bekledim ama gelmedi.Tam gidelim derken çocuğu gördüm.Sine’nin konuşması bitmemesi için resmen dua ediyordum.Yanıma geldiğinde hemen onu sürükleyip çocuğu işaret ettim.

Bölüm 7

Sine’nin en yakın arkadaşı olduğunu öğrendiğimde o kadar mutlu olmuştum ki Sine’ye sarıldım ve onu benimle tanıştırmasını istedim.Çocuk gerçekten kaykay konusunda profesörmüş.O kadar güzel hareketler yapıyordu ki ilgim olmadığı halde hayran kaldım.Ya da bana öyle geliyordu.Dinlenmek için banklara oturduğunda Sine elimden tutup onun yanına ***.Sine o kadar rahat bir kızdır ki bu özelliğini hep kıskanmışımdır.Hemen gidip yanına oturdu ve birkaç el şakasından sonra kaykaydan bahsetmeye başladılar.Sine uçup gitmişti ben ise ayakta tepelerinde dikilip dik dik Sine’ye bakıyordum.Sine birden ciddileşip beni onla tanıştırdı.Aman Tanrıııım o kadar güzel bir bakış attı ki salyalarımı toplamakta zorluk çekip *** surat ifademi normal bir şekle çevirmeyi başarabildim.”Yanımıza otursana” dedi Sine ve çocuk sağa doğru kayarak yanını işaret etti.Birden yüzüme bakıp “sen her gün sandviç alan kız değil misin ?” dedi.Bende evet anlamında başımı sallayarak gülümsedim.”Ben her gün oradan geçiyorum.Hangi okulda okuyorsun” dedi.Okulumu söyledim.Onun okulu da bizimkine yakınmış.Derslerden falan konuşurken telefonu çaldı.Konuşmak için bizden müsaade istedi.Sine çocuğun numarasını ve facebook’unu o görmeden hemen bana verdi.Çocuk yanımıza geldiğinde ilginç bir bakış attı.Biz ise kıkırdamaya devam ediyorduk.Gitmem lazım diyerek yanımızdan uzaklaştı.Bir adım atmadan önüne dönerek “seni daha iyi tanımak isterim” dedi.Ben de ona “memnuniyetle” dedim ve ayağa kalkarak elini sıktım.Bana o kadar güzel bir gülücük attı ki giderken ondan gözlerimi alamadım.Sonra Sine’ye sımsıkı sarıldım ve bolca teşekkür ettim.Artık kimse benden mutlu olamazdı.Hava kararmaya başladığında Sine’yi evine bıraktım ve bende oradan eve geri döndüm.

Bölüm 8

Akşam annemden izin koparıp internete bağlandım.Bloğumu güncelledim Formspring’e ve Twitter’a baktıktan sonra sıra Facebook’ta ona arkadaşlık isteği gönderme zamanıydı.Ama anasayfamda 1 arkadaşlık isteğini görünce belki o olur diye düşündüm.Gerçektende oydu.O kadar mutlu oldum ki hemen onaylayıp profiline baktım.O kadar yakışıklıydı ki!Ama profilinde ilişkisinin olduğunu gördüm.Kızın profiline baktım tam bir şeytandı!.Profil resminde ikisinin fotoğrafı vardı.Günbatımında kız ona hayranlıkla bakıyordu.***.Çocuğun profiline geri döndüm.Duvarında kızların yazıları şifreli mesajlar vardı.Demek ki çok popülerdi.Sanırım onu elde etmem biraz uzun sürücek.Üstelik sevgilisi bile var.Peki niye benimle tanışmak istiyordu ? Ona hayran kalan kız kitlesi artsın diye mi ? Yoksa gerçekten beni beğendi mi ? Bunu öğrenmek gerçekten zaman alacak.Annem seslenince laptopu kapattım.Saatte geç olmuş ama hiç uykum yok.Moralim gerçekten çok bozuldu.Ama onu unutmaktan başka çarem kalmadı.Bu kadar popüler olan birini benim gibi basit biri nasıl elde edebilir ki ? Neyse uyumaya çalışsam daha iyi olucak.

Bölüm 9

Okuldan koptum sanki.Dersleri anlayamıyordum ve zombi gibi dolanıyorum.Okuldan gelip uyuyorum ve akşamın 6’sında uyanıyorum.Akşam 4’e kadar uyanık kalıp okula gözlerim kapanık olarak gidiyorum.Derslerde uyuyor konuları kaçırıyorum.Tembellik ayrı bir söz konusu zaten.Kimseyle iletişim kurmuyorum.Uzun zamandır kişisel bakımımı da yapmıyorum.Stresten dolayı gözlerimin altı morarmış sivilcelerim çıkmış kaşlarımda dağınık dağınık duruyor ama hiç düzeltesim yok.Zaten Cuma günündeyim hafta sonu bütün gün uyurum belki içimden biraz çalışmak gelirse ödevlerimi yapar ve bakım yaparım.Ellerim de kupkuru olmuş zaten.Okula bu halde nasıl gittiğimi bilmiyorum.Herkes beni bakımlı görürdü.Saçımdan bir tutam çıksa bile bundan rahatsız olurdum.Şimdi saçlarım cadı gibi kabarık ve dağınık.Birazcık daha uyursam belki kendime gelebilirim.Uyandığımda biraz yürüyüşe çıkıp temiz hava aliyim bari.Of

Bölüm 10

Cuma eve geldiğimde ilk ödevlerimi bitirdim ve internete girdim.Umudumu yitirmemiştim.Belki ayrılabilirlerdi değil mi ? Ama tabiî ki hayır.Neden neredeyse 1 yıllık sevgilisinden bunca ay sonra birdenbire ayrılsın ki ? Benimkide aptallık.Girdim Facebook’uma 1 mesajım vardı.Ondandı.”Uzun zamandır görüşemiyoruz telefon numaranı da bilmiyorum..Peki ya MSN ?” gözlerim parlamıştı sanki.Ama bir sevgilisi varken neden benimle takılmak istesin ki ? Bence o kötü biri.Kesinlikle.Belki de psişik güçleri vardır.Neler saçmalıyorum ben ya.Ona cevap yazmak isterdim.Ama ne diyebilirdim ki ? “Okul çok yoğun olduğundan kendimi ona vermiştim.İstersen haftasonu program yapabiliriz.Numaram *****” yazarak ona yolladım.Aslında pişman olmuştum.Artık yapılacak bir şey yoktu.Blogumu güncelleyip tweet’lere baktıktan sonra duş aldım ve bakımıma başladım.Kaşlarımı düzelttim tırnaklarımı törpüledim saçlarımı düzleştirdim dudaklarımı ve vücudumu nemlendirdim.Bunları yaparken kapı sesi duyuldu.Babamdı.İçimden onu karşılamak gelmemişti ama aşağı indim.Çok kuşkulu bakıyordu.Acaba tembelliğim hakkında mıydı ? Konuşmak için beni koltuğa oturttu.”Bak kızım artık büyüyorsun ve neredeyse her şeyin farkındasın.Artık bir cocuk değilsin ve kendi kendinin başının çaresine bakabilirsin.Annen işinden dolayı şehir dışına çıkıcak ve bendende onun yanında ona eşlik etmemi istedi.Tabii ki seni yalnız bırakmayacağız.Amcanlar buraya taşınacaklar.Biz 5 aylığına burada olmayacağız.Senden çok özür diliyorum ama maalesef konu evi geçindirmek olunca zorunda kalacağımız bazı şeyler oluyor.” Diyerek odasına doğru yöneldi.Ben şoke olmuştum.İyide ben amcamlardan ve onların kuzenim olucak uyuz kızlarından nefret ederdim.Amcamlar hep anneme düşmanlardı.Şimdi neden buraya taşınıyorlar ki ? 5 ay onlara nasıl katlanabilirim ki ben ? Yengem çok disiplinli ve amcamda hep kızını pohpohlayıp durur.Ve Eslen.Asıl ben ona nasıl katlanıcam ?

Bölüm 11

İşte o an gelmişti.Annem ve babam valizlerini arabaya yüklüyorlardı.Ben ise salonda onları izliyordum.Annem gözlerini benden alamıyordu.Tüm valizlerini yerleştirdikten sonra annem ve babam beni ortalarına alıp bana sarıldılar.Annem “amcanlar 2 saate kadar burada olucaklar.Sakın güler yüzlü olmayı unutma.” Diyerek babamla beraber kapıya yöneldiler.Beni tekrar öperek arabaya bindiler.Artık annem ve babam yoktu.Uyuz yengem ve Eslen’le beraber yaşıyacaktım.Aa unuttum annemi çekiştiren bir amcam da vardı.Odama çıkıp kapıyı kitledim.Kapının açılma sesini duymuştum ve amcam “Talyaa” diye ismimi çağırıyordu.Aşağıya inmedim.Eslen’in “çok sıkıldım” dediğini duydum.Yengem ise “ne kadar iğrenç bir dekorasyon” diyordu.Tepemin tası attı.ıPod’umu açarak telefonuma baktım.1 mesaj alınmıştı.Numara kayıtlı değildi.”Hey ne zaman buluşucaz?” yazıyordu.Kimsin diye bir cevap attım ama tahminen Okan’dı.Onunla hiç uğraşmak istemiyorum.Dakikasında “Okan ben ;)” diye bir mesaj gelmişti.

-Aslında bugün biraz hastayım.Üzgünüm
-Geçmiş olsun 
-Teşekkür ederim.Ee hayat nasıl ?
-Artık daha iyiyim.
-Neler oldu anlatsana.
-O aptal kız.Geçen gün bana artık seni sevmiyorum.Aşk hayatında mutluluklar diye mesaj attı.Resmen beni terk etti buna inanabiliyor musun ?
-Sevgilin olduğunu bilmiyordum.
-Peki ya senin ? ;)
-Yok.Neden soruyorsun ki?
-Garip doğrusu.Senin gibi bir kızın hep sevgilisi olur.
-İltifatın için teşekkür ederim
-Ben gerçekleri söylüyorum  Neyse ben kaykaya iniyorum daha sonra konuşabiliriz.
-Güle güle
-Seninle tanıştığım için çok şanslıyım 

Ve ilk mesajlaşmamız böyleydi.Biraz moralim yerine geldi aslında.Şimdi inip biraz aile ortamında (!) bulunalım.

Bölüm 12

Akşam yemeğini hazırlamak için mutfağa doğru yöneldiğimde yengem hemen bana “bu ne iğrenç bir dizayn böyle.ne nerede onu bile bilmiyoruz telefonun yerini göster pizza söyleyelim” demişti.Aile büyüğüm tamam ama bu kadar düşman olması çok saçma.Ona telefonu vererek salona yöneldim.Eslen laptop’una girmişti.Bana ADSL’in şifresini sordu.Ona asla veremem.Sürekli şarkı indirip durur.Amcam ise televizyonda haberleri izliyordu.Amcam kollarını açarak ona sarılmamı istedi ama bunu yapmadım.”Seni ne kadar özlemişiz.Boyun uzamış sanki” gibi sahte cümleler kurup öksürüp duruyordu.Kapı çaldığında yengem “git aç şunu” dedi.Oysa o kapıya daha yakındı.Gidip açtığımda pizzacı gelmişti.Kendi harçlıklarımdan ödemek zorunda kaldım.Onlar ise gidip masaya kurulmuşlardı bile.Mutfaktan tabak alarak onlara servis ettim.Eslen kendine 3 dilim yengem 2 amcamda 3 dilim alarak bana bırakmadılar.Amcam Eslen’in tabağından benim tabağıma bir dilim koyarak Eslen’e kızdı.Saniyeler içinde yiyip salona yöneldiler.Tabii ben artık evin hizmetçisi olduğuma göre masayı toplayacaktım.İşimi bitirince odama gittim.Bir baktım ki her yerde Eslen’in eşyaları vardı.Yok artık.Tamam bu odada kalacağını biliyordum ama bu kadar dağınıklıkta olmazdı.Sanki temelli yerleşir gibi saçma sapan oyuncak ayısını ve dergilerini de getirmişti.Bir bizim okula kayıt olmadığı kalmıştı.Aklıma gelmişken aşağıya inip bunu sormalıydım.Evet beklenen oldu.Benim sınıfımda artık Eslen diye bir kız vardı.Eşyalarını düzenlerken çantasının içinden bir sigara paketi düşmüştü.Nasıl yani o daha 15 yaşında ? Bu kızın zaten serseri olduğunu biliyordum ama bu kadar da değil.Çantasına sıkıştırıp masaya koydum.Biraz olsun odam Eslen’in eşyalarının gazabından kurtulmuştu.Eslen odaya girdiğinde odayı sigara kokusu sardı.Acaba ailesinin bundan haberi var mıydı ? Söylesem inanmazlardı zaten.Çünkü Eslen onların biricik kızıydı.Telefonunu alıp çıktı.Çıkarken benimde aklıma telefonum geldi.Baktığımda 2 mesaj vardı.Okan’dandı.Bugün konuşamadık ne oldu ? ve Pişt orda mısın ? diye mesajlar atmıştı.Aslında şuan mesajlaşmaya çok üşeniyordum.Zaten saat geç olmuştu.Yatağımı hazırlayıp yattım.

Bölüm 13

Saat 4 gibi Eslen beni dürterek uyandırdı.Turuncu bir ışık vardı.Gözlerimi açtığımda Eslen sigara içiyordu.”Dur bekle süs köpeği.Bitsin söndürücem” dedi.Öksürmeye başladım.Sigarayı pencereden aşağı atarak bana döndü.

-Hadi konuşalım biraz.Gece gece çok sıkıldım.Hatta dışarı çıkabiliriz
-Sen kör müsün ? Saate baksana 4.Git yat hadi.
-Sen *** mısın ? Asıl eğlence bu saatlerde
-Sana göre öyle.Uyuyacağım ben.
-Süt kızısın işte.Sen kesin hayatında bir erkekle bile çıkmamışsındır
-Senin gibi herkesle çıkmakla iyidir.Hadi git yat.Ama önce pencereyi aç.Nefes alamıyorum
-Tamam konuşalım o zaman.Ama lütfen uyuma
-Seninle konuşacağım bir şey yok sokak kızı.
-Lütfen.Aslında ben böyle biri değilim.Lütfen

Yatağımın ucuna oturup ayılmaya çalıştım.Eslen’in suratında bir gülümseme vardı.

-Çok iyisin ee anlat bakalım.Ne konuşalım ?
-Neden böyle olduğunu anlat.Çok eğleneceğimize eminim (!)
-13 yaşımdayken serserinin biri benim peşimdeydi.Nedendir bilinmez birden ona aşık oldum
-Oo neler neler
-Lafımı kesme.Adı üstünde serseriydi.Sigara ve içki içerdi.Bende o zamanlar öyle şeylere çok özenirdim aslında.Şuan ise bağımlısıyım ama neden olduğunu bilmiyorum ve artık onun yüzünden kötü yola düştüm.Hala peşimi bırakmıyor.Artık serseri damgası yemekten gerçekten bıktım.Ben öyleleri gibi olmak istemiyorum

Gözlerim kapanır gibi olurken son cümleleri duyunca ayıldım

-Nasıl yani ? Sen istemeyerekten mi böylesin ?
-Evet , gerçekten.Mesela sen.Hayatında hiç kötü kelime kullanmamışsındır.Derslerinde iyi zaten.Aslında sana biraz özeniyorum desem ?
-İyide sen beni zaten en son 10 yaşındayken gördün.
-Küçüklüğüm seninle geçti ama.
-Hmm.Gerçekten öyle biri olmaktan kurtulmak istiyorsan sana yardımcı olabilirim.Sonuçta sen benim kuzenimsin.Kan bağımız var
-Gerçekten mi ? Peki nasıl olucak bu ?
-Zaten ayrı olamayız.Baksana sınıflarımız bile aynı.Önce davranışlarından başlayalım bence.
-Peki ya sigara ?
-Onlara daha çok var.Sabah konuşsak olur mu ? Gerçekten şimdi sana yardımcı olamam

Diyerek yatağıma gömüldüm.Aslında Eslen’in öyle biri olmak istemediğine çok şaşırmıştım.

Birkaç yorumdan sonra diğer bölümü eklicem.Hepsini buraya eklicem sayfalarca dolaşmanıza gerek yok :ugeek:

En son R.I.P. tarafından, Sal Şub 01, 2011 6:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 18 değişiklik yapıldı.

Cmt Kas 27, 2010 5:48 pm
Profile bak

İleti Re: Sıfırlanmış Bir Hayat
güzelmiş. amerikada mı geçiyo hikaye dolar filan :roll:

Cmt Kas 27, 2010 5:55 pm
Profile bak Özel mesaj gönder WWW

Anlatımın akıcı güzel :D

Cmt Kas 27, 2010 5:59 pm
Profile bak Özel mesaj gönder

DeJaVu yazdı:
güzelmiş. amerikada mı geçiyo hikaye dolar filan :roll:

Liraya çevirdim.Şimdi Türkiye Amerika arasında gidip geldim ama Türkiye'de olmasına karar verdim. :ugeek:

denizac yazdı:
Anlatımın akıcı güzel :D

Bak bunu sevdim

Cmt Kas 27, 2010 6:04 pm
Profile bak

Beğendim. Çok güzel devam . :D

ŞFF ♥

Cmt Kas 27, 2010 6:07 pm

2 yorum daha gelsin 2. bölümü eklicem.Şimdi yazıyorum 5. bölümü hazır yani hepsi

Cmt Kas 27, 2010 6:11 pm
Profile bak

Beğenilmedi :?

Cmt Kas 27, 2010 6:19 pm
Profile bak

Oha 26 kişi bakmıi ama iplenmemiş

Cmt Kas 27, 2010 6:24 pm
Profile bak

Devam

Cmt Kas 27, 2010 6:31 pm

Konum: Selinin nutellası.Ergenleri koruma derneği başkanı.O'nun yanı :D
güzel :) devam :D

BEATİMDE Bİ SES VAR VIZ VIZ VIZZ

Cmt Kas 27, 2010 6:34 pm
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 183 ileti ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz

Git: