Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: başarıda zeka mı çalışmak mı münazara yardım

Senior Member
    Nereden
    bunalım hırkasının içinde.

başarıda zeka mı çalışmak mı münazara yardım

bugün edebiyat dersinde hoca münazara yapacağını söyledi iki grup başkanı seçti biri benim. konu başarıda zeka mı önemlidir çalışmak mı ben çalışmayı seçtim. bizim sınıfın en iyi iki salağı zekayı savunmak için karşı gruba geçti. ben öğrenci arıyorum bi de kendimi nasıl savunabilirim taktiikkk ve yardım lütfen

Senior Member
    Nereden
    Fly me to the moon

Re: başarıda zeka mı çalışmak mı münazara yardım

Başarılı olmak için sadece zeka ve zeki biri olmak yeterli değildir.Eğer zekana güvenerek bilgilerini pekiştirmeyip çalışmazsan başarıya ulaşamazsın.Ama bir şeyler için çalışıp çabalayarak başarıya,o şeye ulaşabilirsin.Yani zeka insanı düzenli bir çalışma sistemi olmadan tek başına başarıya gö.türemez falan diyebilirsin.

Üzülerek söylüyorum ki çalışmak.Ne kadar zeki olursan ol bi yerden sonra zekan yetmemeye başlar.Ve ne kadar zeki olursan ol ne yazık ki çalışanlar günün birinde sana yetişir belki de seni geçer (Bizzat yaşadım biliyorum).Bence çalışmak,he tabi zekası süper zeka değilse.

ZEKA TABİ Kİ YA ÇOK ÇALIŞAN AMA GERİZEKALI ARKADŞALARIM VAR VE BELLİ BİR NOKTADAN SONRASINA GEÇEMİYORLAR AMA SÜPER ZEKALI Bİ İNSANSAN AZICIK ÇALIŞMAYLA ZATEN DİĞERLERİNE YETİŞEBİLİRSİN ÜZGÜNÜM TTLM BENCE YANLIŞ KONUYU SÇMİŞSİN

Senior Member
    Nereden
    Daha 4 yıl var.

okuldan münazarasını yapmıştık ,ama benim fikrim bence zeka da önemli çalışmakta ,şimdi eğer birisi çok zekiyse o konuyu çalışmazsa öğrenemez atalarımız ne demiş ''çalışan başarır'' ama çok zeki değilsen çalışıyorsan tabii ki olur ,aptal insan yoktur çalışmayan ve beynini çalıştıramayn insan var sonuçta mantıklı bir şekilde beynini çalıştırırsan çok zeki olmasan da başarırsın.