Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Münazara-Yardıma ihtiyacım var,bakarsanız sevinirim.

Senior Member
    Nereden
    Bazen sevmek istersin ama gururun izin vermez♥

Münazara-Yardıma ihtiyacım var,bakarsanız sevinirim.

Arkadaşlar okulda münazara var.Bizim sınıf ile başka bir sınıfın.Konu ise şu;Bir insanın suç işlemesinde kendisi mi etkilidir toplum mu?
    Biz toplumu savunuyoruz,yani toplum etkilidir diye.Bana yardımcı olursanız sevinirim,bu münazarayı kazanmamız lazım.Örnek verip,açıklayabilirsiniz bir şeyler yazın işte,şimdiden teşekkürler

Senior Member
    Nereden
    Meyra is my wife my wife my wifee

Re: Münazara-Yardıma ihtiyacım var,bakarsanız sevinirim.

Tabikiii toplum etkilidir dersin başta.
    Kişi benliğini toplumda kazanır toplumun etkisiyle kişinin davranışları şekil kazanır dersin.
    Kişi toplumda yetişir.İyiyi kötüyü doğruyu yanlışı anlama da toplumu benimsemesi büyük olasılık taşır.
    İyi bir toplumda yetişmiş kişi başarılı olabilirken kötü bir toplumda yetişmiş kişi de toplumdaki olumsuz davranışları ister istemez sergiler.
    Örneğin annesi babası sigara içen bir çocuğun sigara içme olasılığı anne babası sigara içmeyen çocuklara göre %90 dır.
    *Bunları not al bir kağıda.Birşeyler daha eklersin.
    Bu konu ben de olsaydı ben kazanırdım münazarayı.

Senior Member
    Nereden

Alıntı Tugcee:) Nickli Üyeden Alıntı
    Tabikiii toplum etkilidir dersin başta.
    Kişi benliğini toplumda kazanır toplumun etkisiyle kişinin davranışları şekil kazanır dersin.
    Kişi toplumda yetişir.İyiyi kötüyü doğruyu yanlışı anlama da toplumu benimsemesi büyük olasılık taşır.
    İyi bir toplumda yetişmiş kişi başarılı olabilirken kötü bir toplumda yetişmiş kişi de toplumdaki olumsuz davranışları ister istemez sergiler.
    Örneğin annesi babası sigara içen bir çocuğun sigara içme olasılığı anne babası sigara içmeyen çocuklara göre %90 dır.
    *Bunları not al bir kağıda.Birşeyler daha eklersin.
    Bu konu ben de olsaydı ben kazanırdım münazarayı.
    Çok teşekkür ederiim,gerçekten yardımcı oldun.Hemen not alıyorum,tekrar teşekkürler <3

eger karşı tarafı sıkıstırmak için soru sorma şansı veriliyorsa size, şöyle bir sey sorabilirsiniz mesela: eğer kişiyi suç işlemeye kendi eğilimleri itiyorsa, neden işlenen suçların çoğunda; açlık, nefsi müdafa ve tamamen dış etkenlerden kaynaklanan bir çaresizlik söz konusu oluyor?
    yani, bu geldi aklıma valla

Senior Member
    Nereden

Alıntı JoHnNy*DePp*FoReVeR Nickli Üyeden Alıntı
    eger karşı tarafı sıkıstırmak için soru sorma şansı veriliyorsa size, şöyle bir sey sorabilirsiniz mesela: eğer kişiyi suç işlemeye kendi eğilimleri itiyorsa, neden işlenen suçların çoğunda; açlık, nefsi müdafa ve tamamen dış etkenlerden kaynaklanan bir çaresizlik söz konusu oluyor?
    Teşekkürler,aslında dediğin şeyi pek anlayamadım ama

[quote=anqel-btl]
    Alıntı "JoHnNy*DePp*FoReVeR":3cuc885x Nickli Üyeden Alıntı
    Teşekkürler,aslında dediğin şeyi pek anlayamadım ama [/quote:3cuc885x]
    yani daha türkçesi; madem bir insanın suç işlemesinde kendisi etkili, neden toplumdaki ekonomik şartlar yüzünden parası olmayan birisi hırsızlık yapmaya mecbur bırakılıyor? istisna durumlar dısında, mecbur olmasa kendisi de boyle bir sey yapmak istemez heralde di mi?
    umarım bu sefer anlatabildim

Senior Member
    Nereden

[quote=JoHnNy*DePp*FoReVeR][quote="anqel-btl":yr993zxt]
    Alıntı "JoHnNy*DePp*FoReVeR":yr993zxt Nickli Üyeden Alıntı
    Teşekkürler,aslında dediğin şeyi pek anlayamadım ama [/quote:yr993zxt]
    yani daha türkçesi; madem bir insanın suç işlemesinde kendisi etkili, neden toplumdaki ekonomik şartlar yüzünden parası olmayan birisi hırsızlık yapmaya mecbur bırakılıyor? istisna durumlar dısında, mecbur olmasa kendisi de boyle bir sey yapmak istemez heralde di mi?
    umarım bu sefer anlatabildim [/quote:yr993zxt]

Evet anladım çok teşekkürler.Karşı tarafı sıkıştırabileceğimiz başka sorularda var mı? Eğer varsa çok iyi oluuur

Senior Member
    Nereden
    ev

vaktim olunca araştırma yapabilirim senin için.Bizde münazara yaptık ve birinci olduk.
    Önemli bir yerde altını çizerek söylüyorum diyin bence.El hareketlerine dikkat edin.Ezbere olsun,bakıp okumayın ve sorularınızla cevaplarınız iyi olsun.

hayatımda 2 kere münazara yaptık birincisind eyenildik tenefüste çocuğu dövdüm oda ben karşı taraf laf sokunca küfür etmiştim ondan ikincisinde yendikk ama aklıma gelir birden azıma gelni söylerim benden fikir almak istemezsin diye düşünüyorum

Senior Member
    Nereden
    Cloud 9

Toplum sorumludur. Birey suçu topluma tepki olarak işler.
    aslında suç işleyen katiller olsun hırsızlar olsun; onlar da birer kurban.
    neden?
    çevresel etkenler kişinin iradesinin dışa yansıyan eylemlerin şekillendirir. aynı anneden doğan tek yumurta ikizi kardeşler farklı çevrelerde yetişirlerse birisi suçlu diğeri de erdemli bir kişi olabilir. çünkü kişiliği çevre şekillendirir.